Dostupné telefony se slušným výkonem - Samsung Galaxy J4 Plus vs. Samsung Galaxy J6 Plus

Korejská značka Samsung produkuje smartphony všech tříd. V roce 2018 to byly mimo jiné i Samsung Galaxy J4 Plus a Samsung Galaxy J6 Plus. Dva chytré telefony, které odlišuje výkon a duální fotoaparát.

Konstrukce a design

Samsung Galaxy J4 Plus vs. Samsung Galaxy J6 Plus

Samsung si zakládá na moderním designu a tak i Samsung Galaxy J4 Plus a Samsung Galaxy J6 Plus mají těla, která sledují současné trendy. Oba telefony mají moderně zaoblené tvary. Skelet kombinuje kov a sklo. Hlavní designová lákadla. Stále však platí, že pokud chcete, aby telefon dlouho dobře vypadal a sloužil, potřebuje kvalitní obal na mobil. A je už jen na vás, zda vyberete silikonové kryty na mobily nebo kompaktní knížkové pouzdro.

Displej

Jak Samsung Galaxy J4 Plus, tak i výkonnější J6 mají totožné displeje. Čeká na vás obrazovka s úhlopříčkou šest palců, poměrem stran 18,5 : 9 a rozlišením 1480 x 720 pixelů. To vše bez výřezu. Nezapomeňte, že velké obrazovky chytrých telefonů potřebují ochránit. Zvolit můžete flipový obal na mobil s přední otevírací částí, nebo ochranné sklo či folii na displej.

Výkon, výbava a výdrž baterie

Oba telefony mají shodný procesor Snapdragon 425 od Qualcommu. Ani vnitřní paměť se neliší. U Samsung Galaxy J4 Plus i u Samsung Galaxy J6 Plus startujeme na 32 GB paměti s možností rozšíření až na 512 GB pomocí microSD karet. V podstatě jediný výrazný rozdíl je v RAM. Samsung Galaxy J4 Plus má 2 GB RAM, zatímco výkon J6 Plus podporuje 3 GB RAM. A zde odlišnosti zase končí. Baterie má u Samsung Galaxy J6 Plus i u J4 Plus stejnou kapacitu 3 300 mAH. I přes kovová těla jsou smartphony J4 Plus i J6 Plus stále křehkými elektronickými zařízeními. Vyplatí se pořídit jim slušný odolný obal na mobil z kolekce etuo.cz, který je ochrání před vlivy prostředí i malými nehodami.

Operační systém

Ani u operačního systému nenajdeme mezi telefony Samsung Galaxy J4 Plus a J6 Plus žádný rozdíl. Oba běhají na novém operačním systému Android 8.1 Oreo s nadstavbou Samsung Experience.

Fotoaparát

V podstatě druhou rozdílnou položkou je fotoaparát. Telefon Samsung Galaxy J6 Plus je totiž vybaven duálním fotoaparátem a lepší selfie kamerku. Můžete tak využívat hlavní kameru s 13 MPx a duální kamerku s 5 Mpx se světlostí objektivu f/1,9 a f/2,2. Díky tomu umí J6 bokeh efekt s rozostřením pozadí. Selfie kamerka má 8 MPx. U J4 Plus můžete na podobné kousky úplně zapomenout. Ten si musí vystačit s hlavní kamerou s 13 MPx a selfie kamerkou s 5 Mpx. Kryt na mobil na etuo.cz můžete vybírat bez obav. Všechny jsou vyrobené v rozměrech telefonu Samsung Galaxy J4 Plus nebo J6 Plus a výřezy pro fotoaparát či sloty mají na správných místech.

Obaly pro mobil Galaxy J4 PlusObaly pro mobil Galaxy J6 Plus

Petr Koudelka
Petr Koudelka

Milovník nových technologií, léta fascinován mobilními zařízeními. Vášnivý fanoušek gadgetů a tester GSM příslušenství. Nedávno - recenzent elektronických zařízení a redaktor. Ve volném čase se věnuje drátenictví a hraje na konzole. Na blogu etuo píše o problémech, se kterými se dennodenně setkávají uživatelé chytrých telefonů.

Zvolte jednu možnost z výše uvedených prosím.