Doplnění devítkové řady aneb Vodafone Smart N9 vs. Vodafone Smart X9

V červenci roku 2018 představil Vodafone nové modely své devítkové řady. Byl to Vodafone Smart N9 a jeho Lite bratr. Tlak trhu je ale donutil přidat ještě jeden model. Proto operátor přišel s Vodafone Smart X9, který je o řadu výkonnější a zajímavější.

Konstrukce a design

Vodafone Smart N9 vs. Vodafone Smart X9

Zatímco tělo telefonu Vodafone Smart N9 je tvořeno především plasty, u Vodafone Smart X9 vsadil výrobce na lepší materiály jako je sklo a kov. U X9 je navíc zcela minimalizován rámeček telefonu. Pokud tedy chcete Vodafone Smart N9 ozvláštnit, pořiďte mu slušivý obal nebo kryt na mobil. Zajímavý efekt mohou udělat například flipové kryty v dekoru eko kůže.

Displej

U Vodafone Smart N9 najdete displej o velikosti 5,5 palce a rozlišení 480 x 960 pixelů. Vybavenější bratr X9 má větší displej (5,7 palce) bez výřezu a Full HD+ rozlišení. U obou má displej poměr stran 18:9. Ihned po koupi je dobré přemýšlet o ochraně displeje. Základem může být knížkový obal na mobil doplněný ochranným sklem nebo folií na displej.

Výkon, výbava a výdrž baterie

Plynulý chod telefonu zajišťuje procesor s podporou paměti RAM. U Vodafone Smart N9 se o výkon stará procesor Media Teck a 2 GB RAM. O poznání více zábavy dopřeje procesor Qualcomm Snapdragon 450 s 3 GB RAM u Vodafone Smart X9. Také interní paměť se mezi oběma telefony výrazně liší.

U Vodafone Smart N9 se musíte spokojit s pouhými 16 GB, kdežto Vodafone Smart X9 nabízí 32 GB paměti. Ani to není u telefonů top, ale už máte spoustu místa pro hry i praktické aplikace. U obou modelů můžete počítat s Wi-Fi, Bluetooth, GPS, slotem pro sluchátka či USB nebo s NFC. Ani jeden z telefonů bohužel stále nepodporuje rychlé či bezdrátové nabíjení. Rozdíl v kapacitě baterie je mezi Vodafone Smart N9 a X9 téměř zanedbatelný.

Operační systém

Oba telefony Vodafone Smart X9 a N9 běží na téměř čistém operačním systému Android 8.1 Oreo. Systém je velmi rychlý, což jistě potěší.

Fotoaparát

Velké rozdíly najdete i u fotoaparátu. Zatím co Vodafone Smart N9 má hlavní kameru s 13 MPx a základními funkcemi, u telefonu Vodafone Smart X9 je bezesporu největším lákadlem přední duální fotoaparát s kamerami 16 MPx a 5 MPx pro portréty. Na etuo.cz můžete bez obav vybírat obaly pro oba mobily, protože výřezy pro kamery jsou na správném místě a dostatečně velké.

Obaly pro mobil Vodafone Smart N9Obaly pro mobil Vodafone Smart X9

Petr Koudelka
Petr Koudelka

Milovník nových technologií, léta fascinován mobilními zařízeními. Vášnivý fanoušek gadgetů a tester GSM příslušenství. Nedávno - recenzent elektronických zařízení a redaktor. Ve volném čase se věnuje drátenictví a hraje na konzole. Na blogu etuo píše o problémech, se kterými se dennodenně setkávají uživatelé chytrých telefonů.

Zvolte jednu možnost z výše uvedených prosím.