Co dělat v případě, že telefon neinformuje o nových SMS zprávách?

Přišly vám nějaké nové zprávy, ovšem vy o nich nemáte ani tušení, protože váš smartphone je nijak nesignalizoval? Příčina může spočívat v tom, že je v telefonu nemáte správně nastavené, ovšem důvodů může být mnohem více. Shrnuli jsme pro vás několik účinných metod, jak tento problém vyřešit, podle různých příčin, které je mohly způsobit.

Ujistěte se, že váš telefon není ztlumený

1. Co dělat v případě, že telefon neinformuje o nových SMS zprávách?

Přišly vám nějaké nové zprávy, ovšem vy o nich nemáte ani tušení, protože váš smartphone je nijak nesignNejjednodušší příčina, proč váš telefon nedává upozornění na nově příchozí SMS může spočívat v jeho ztlumení. Ztlumení v chytrém telefonu změníte buď pomocí tlačítka pro zvýšení hlasitosti, které se zpravidla nachází na boku přístroje nebo úpravou nastavení zvuku. Pokud chcete, aby smartphone zvukově upozorňoval na příchozí textové zprávy, posuňte jezdec hlasitosti vyzvánění doprava. Také je dobré se ujistit, že jste nezvolili tichý režim nebo režim Nerušit.

Zkontrolujte nastavení oznámení

Přišly vám nějaké nové zprávy, ovšem vy o nich nemáte ani tušení, protože váš smartphone je nijak nesignDůvod, proč nemusíte dostávat oznámení o nových SMS zprávách, může jednoduše spočívat v tom, že máte tuto funkci v Nastavení smartphonu vypnutou. Pokud to chcete změnit, přejděte do Nastavení aplikace a v rolovacím seznamu vyberte aplikaci „Zprávy“. V ní musíte vybrat možnost „Povolit oznámení“.

Nastavte zvuk oznámení

Přišly vám nějaké nové zprávy, ovšem vy o nich nemáte ani tušení, protože váš smartphone je nijak nesignNefungující signalizace nových SMS může také způsobit fakt, že k nim nemáte přiřazený žádný vyzváněcí tón. Pokud chcete pro tento druh oznámení nastavit nějaký zvuk, přejděte ve svém smartphonu do Nastavení zvuku a vibrací. Tady si můžete buď vybrat ze široké škály přednastavených vyzvánění nebo můžete zvolit vlastní zvuk z těch, které jste si do telefonu předem uložili.

Další důvody, proč oznámení SMS nefunguje

Přišly vám nějaké nové zprávy, ovšem vy o nich nemáte ani tušení, protože váš smartphone je nijak nesignNěkdy může být příčinou chybějícího oznámení SMS v telefonu se systémem Android nesprávně zvolený motiv. Obvykle se to týká nejrůznějších motivů z webu, proto důrazně doporučujeme používat výhradně motivy schválené výrobcem. Pokud chcete motiv ve svém smartphonu změnit, přejděte na domovskou obrazovku, klikněte na Nastavení tapety a vyberte kartu „Motivy“.

Přišly vám nějaké nové zprávy, ovšem vy o nich nemáte ani tušení, protože váš smartphone je nijak nesignUpozornění na novou textovou zprávu může smartphone vynechávat také při hraní některých her či používání některých aplikací. V takovém případě stojí za to se ujistit, že upozornění na SMS zprávu přijde po jejich ukončení či vypnutí. V nastavení aplikace „Zprávy“ můžete aktivovat oznámení na uzamčené obrazovce a v oznamovacím panelu. I když SMS potom není oznámená právě proto, že právě používáte jinou aplikaci, po jejím ukončení ji již budete moci zaznamenat.

pouzdra na mobil ověřit to!

Petr Koudelka
Petr Koudelka

Milovník nových technologií, léta fascinován mobilními zařízeními. Vášnivý fanoušek gadgetů a tester GSM příslušenství. Nedávno - recenzent elektronických zařízení a redaktor. Ve volném čase se věnuje drátenictví a hraje na konzole. Na blogu etuo píše o problémech, se kterými se dennodenně setkávají uživatelé chytrých telefonů.

Zvolte jednu možnost z výše uvedených prosím.