Co dělat se samovolným vypínáním aplikací

Jsou chvíle, kdy to potká každého z nás. V mobilu máme vše, kalendář, maily, nákupní seznamy, ale i nějakou tu hru. A taky spoustu úžasných aplikací, které zjednodušují práci i organizaci osobního života. A najednou některé přestanou poslouchat. Samy od sebe se vypnou nebo tzv. zakousnou. Co s tím?

Restartujte telefon

aplikace

Zní to banálně, ale otřepané doporučení IT specialistů „restartuj to“ platí i u smartphonů. Takže zlobí vás aplikace na mobilu? Restartujte ho. Jednoduchý postup, který často vyřeší celé trápení.

Zkontrolujte si velikost paměti

A máme na mysli nejen velikost úložného prostoru, ale také zatížení RAM vašeho mobilu. Nic naplat, i u skvělých telefonů se čas od času RAM zaplní. Podívejte se na aplikace a kolik toho běží na pozadí telefonu. Typickými žrouty RAM jsou aplikace sociálních sítí (Facebook, Messenger, WhatsApp, Viber nebo Skype) a různé nákupní aplikace. Jejich nároky na operační paměť mobilu jsou obrovské. Možná vás to překvapí, ale dalším náročnou aplikací je vyhledávač. Třeba Chrom si rád ukousne pořádnou porci operační paměti. Zavřete vše nepotřebné nebo aplikace rovnou vymažte.

Aktualizujte operační systém mobilu

Začínají vás zlobit jednotlivé aplikace a mobil se chová trochu podivně, podívejte se, zda máte aktuální verzi Androidu nebo iOS Apple. Otevřete mobil v sekci Nastavení, v části Systém najděte Pokročilé a pak Aktualizace Systému. Další postup je podle pokynů na obrazovce.

Zkontrolujte aktualizace aplikace

aplikace pro mobil

Někdy zkrátka v aplikaci nastane chyba a ta se ukončuje nebo seká i při dostatečné operační paměti. Pak může být problém v aktualizacích aplikace. Zastaralá aplikace nemusí bez nových aktualizací pracovat správně. V takovém případě je ideální zkontrolovat, zda nejsou k dispozici nějaké aktualizace. Většinou najdete možnosti stáhnout aktualizace v Google Play pro Android nebo v App Store pro iOS Apple. Následujte pokynů pro stažení a aktualizování aplikace. Většinou je pak nutný restart aplikace a někdy i celého mobilu.

Vymazání mezipaměti a dat aplikace

Někdy pomůže promazat mezipaměť a data aplikace. Nicméně obě místa se s používáním aplikace znovu rychle zaplní. Je to dočasné řešení problému.

Odinstalování aplikace

Nepomáhá kontrola RAM ani aktualizací. Aplikace zlobí i po restartu mobilu? Pak je jedinou možností aplikaci odinstalovat a nainstalovat znovu. Nezapomeňte, že ji potřebujete odinstalovat, ne pouze smazat z ikonku z obrazovky. Některé aplikace potřebují pro instalaci předplatné nebo hesla. Pokud si je nepamatujete, zkuste kontaktovat vývojáře.

Pouzdra na mobil Ověřit to

Petr Koudelka
Petr Koudelka

Milovník nových technologií, léta fascinován mobilními zařízeními. Vášnivý fanoušek gadgetů a tester GSM příslušenství. Nedávno - recenzent elektronických zařízení a redaktor. Ve volném čase se věnuje drátenictví a hraje na konzole. Na blogu etuo píše o problémech, se kterými se dennodenně setkávají uživatelé chytrých telefonů.

Zvolte jednu možnost z výše uvedených prosím.