Co dělat, pokud telefon nepřehrává videa?

Smartphone je univerzální multimediální zařízení, jehož nedílnou funkcí je přehrávání videí. Pokud telefon videa nepřehrává, může to být pro uživatele velmi limitující. Příčiny tohoto problému se liší v závislosti na celé řadě faktorů. My jsme pro vás sepsali nejúčinnější metody pro případ, že váš telefon nepřehrává videa z vnitřní paměti či z internetu.

Smartphone nepřehrává videa z vnitřní paměti

Existuje celá řada důvodů, proč nemůžete videa z paměti svého smartphonu přehrát. Mohou souviset s poškozenou aplikací odpovědnou za přehrávání multimédií, se zastaralým operačním systémem i s poškozením paměťové karty, na které jsou videa uložena. Uvádíme přitom několik způsobů obnovení funkce přehrávání videí na smartphonech v závislosti na konkrétní příčině. Mohou přinést řešení všem majitelům chytrých telefonů, které používají operační systém Android.

• Restartujte telefon - jde o tu nejjednodušší věc, kterou můžete provést jako první, pokud nastane problém s přehráváním videí. Možná, že se tím potíže samy vyřeší. Nejprve je dobré zavřít v telefonu všechny aplikace. Potom stačí podržet tlačítko napájení a zvolit možnost „Restartovat“.

•  Vymažte mezipaměť smartphonu - mezipaměť v telefonu se používá ke zkrácení času, během kterého zařízení provádí určité činnosti. Pokud je však příliš velká, může při běžném provozu smartphonu způsobit celou řadu potíží. Pokud chcete mezipaměť telefonu vymazat, přejděte do Nastavení paměti. Chytré telefony nové generace zobrazí návrhy na smazání „nevyžádaných“ souborů nebo jiných nepotřebných dat. U starších telefonů použijte Správce paměti a vyberte možnost vymazání mezipaměti.

•   Aktualizujte operační systém - problémy s fungováním některých aplikací, včetně přehrávače videa, může způsobit zastaralá verze systému Android. Pokud chcete provést aktualizaci, přejděte do Nastavení smartphonu a vyberte možnost „Systém a aktualizace“. Tam byste měli najít informace o aktuální verzi softwaru a možnostech jeho aktualizace. Při aktualizaci používejte připojení Wi-Fi. Doporučuje se také předem zálohovat data.

•  Odinstalujte podezřelé aplikace - pokud k problému s přehráváním videí v telefonu došlo krátce po stažení nové aplikace, bude nejrozumnější ji co nejdříve odinstalovat. Zvlášť to platí pro hry a aplikace stažené z nedůvěryhodných zdrojů, tj. mimo obchod Google Play. Aplikaci můžete odinstalovat v Nastavení aplikace nebo podržením prstu na její ikoně a výběrem možnosti „Odinstalovat“.

 Nainstalujte doporučený přehrávač z obchodu Google Play - pokud ve vašem smartphonu nefunguje správně nainstalovaný videopřehrávač, zkuste jiný dostupný na Google Play. Doporučeným přehrávačem médií je například VLC, který podporuje širokou škálu formátů video souborů.

Telefon nepřehrává internetová videa

1. Co dělat, pokud telefon nepřehrává videa?

Pokud váš smartphone se systémem Android nedokáže přehrávat videa z YouTube, Facebooku nebo jiných webových stránek, může to znamenat problém s připojením k internetu nebo mezipamětí zařízení. V některých případech možná budete muset aktualizovat aplikaci Chrome nebo povolit JavaScript. Je-li to váš případ, většinou se videa a hry nenačtou a místo nich se zobrazují prázdná, černá nebo šedá okna. Aplikace Chrome může občas zobrazit také chybovou zprávu, která se vyskytla při načítání média. Pokud chcete problém vyřešit, zkuste:

• resetovat připojení k internetu - deaktivujte a znovu povolte mobilní data ve svém smartphonu nebo, pokud používáte Wi-Fi, resetujte router, ke kterému je telefon připojen. Při resetování vyčkejte minimálně 60 sekund.

• přehrát video na anonymní kartě Chrome - pokud to funguje, vymažte data procházení. Přejděte do Nastavení aplikace Chrome, vyberte možnost „Ochrana osobních údajů“ a potom „Vymazat údaje o prohlížení“. Je třeba přitom vybrat časové období „Od začátku“ a vedle toho vymazat také „soubory cookie a data z webových stránek“ i „obrázky a soubory uložené v mezipaměti“. Pokud přitom chcete zabránit ztrátě dalších údajů, například automaticky uložených přihlašovacích údajů a hesel webových stránek, zrušte výběr ostatních kategorií a teprve potom vyberte možnost „Vymazat data“.

• aktualizovat aplikaci Chrome - v přehrávání některých videí a her na webových stránkách vám může bránit zastaralá verze aplikace Chrome. Pokud chcete zkontrolovat, zda máte aktuální verzi prohlížeče Chrome, spusťte Obchod Play. V rolovací nabídce vyberte možnost „Moje hry a aplikace“ a potom záložku „Aktualizace“. Ze seznamu vyberte aplikaci Chrome a pokud je možné ji aktualizovat, jednoduše ji zvolte. Nejlepší je aktualizovat aplikace pomocí sítě Wi-Fi.

•  povolit možnost JavaScript - k problému s přehráváním videí může dojít na webových stránkách, které používají JavaScript. V aplikaci Chrome vyberte Nastavení a potom záložku „Nastavení webu“. Tady je třeba mít zapnutou možnost JavaScriptu. Po novém načtení stránky by se video mělo začít přehrávat.

pouzdra na mobil ověřit to!

Petr Koudelka
Petr Koudelka

Milovník nových technologií, léta fascinován mobilními zařízeními. Vášnivý fanoušek gadgetů a tester GSM příslušenství. Nedávno - recenzent elektronických zařízení a redaktor. Ve volném čase se věnuje drátenictví a hraje na konzole. Na blogu etuo píše o problémech, se kterými se dennodenně setkávají uživatelé chytrých telefonů.

Hodnocení: 4.80 / 5.0 (4)
Tvůj názor
Zvolte jednu možnost z výše uvedených prosím.