Co dělat, pokud telefon nedetekuje televizi?

Bezdrátové připojení telefonu k chytré televizi je velmi užitečná funkce. Díky tomu můžete televizor pohodlně ovládat pomocí chytrého telefonu nebo sledovat obsah a aplikace dostupné v telefonu na velké televizní obrazovce. Co si však počít v situaci, kdy telefon televizi nedetekuje a není tak možné zařízení spárovat?

Zkontrolujte, zda má vaše televize přístup k zrcadlení obrazovky

1. Co dělat, pokud telefon nedetekuje televizi?

Starší chytré televize nemusí mít přístup k zrcadlení obrazovky, takže je novější zařízení s pokročilejším softwarem nedokáží detekovat. Pokud jste majiteli starší chytré televize, která funkci zrcadlení obrazovky nepodporuje, stále k ní ještě můžete připojit telefon pomocí starého dobrého HDMI kabelu.

Povolte na televizi funkci zrcadlení

I když je váš televizor zrcadlením obrazovky vybavený, tato funkce může vyžadovat další aktivaci. U většiny chytrých televizí najdete přístup k aktivaci zrcadlení obrazovky v nabídce Nastavení sítě.

Zkontrolujte, zda televizor a telefon používají stejnou Wi-Fi síť

2. Co dělat, pokud telefon nedetekuje televizi?

Pokud chcete televizi a smartphone navzájem spárovat, obě zařízení musí být připojená ke stejné Wi-Fi síti, protože právě přes ni se data přenáší. Stejně jako váš telefon, také televizi připojíte k Wi-Fi tak, že přejdete do Nastavení sítě. Pokud je vaše síť Wi-Fi chráněna heslem, zadejte ho na obou zařízeních a zvolte možnost zapamatování hesla.

Ověřte kompatibilitu telefonu a televize

Většina dnešních televizí a telefonů je navržená tak, aby byla navzájem kompatibilní s co nejširší škálou zařízení od různých značek. Pokud máte smartphone i televizor stejné značky, nejjednodušší bude je spárovat pomocí aplikace, kterou vytvořil jejich výrobce. Občas se však může stát, že televizor určité značky není kompatibilní se smartphonem jiné značky. Nejčastěji půjde o starší elektronická zařízení. V takovém případě je možné použít speciální aplikaci pro zrcadlení obrazovky nebo samostatné zařízení, které má přenášení zvuku a videa mezi zařízeními v popisu práce, například je to Google Chromecast.

pouzdra na mobil ověřit to!

Petr Koudelka
Petr Koudelka

Milovník nových technologií, léta fascinován mobilními zařízeními. Vášnivý fanoušek gadgetů a tester GSM příslušenství. Nedávno - recenzent elektronických zařízení a redaktor. Ve volném čase se věnuje drátenictví a hraje na konzole. Na blogu etuo píše o problémech, se kterými se dennodenně setkávají uživatelé chytrých telefonů.

Hodnocení: 4.50 / 5.0 (10)
Tvůj názor
Zvolte jednu možnost z výše uvedených prosím.