Co dělat, pokud telefon během zapínání zamrzne na logu?

Výjimečně se může přihodit, že telefony se systémem Android zamrznou během zapínání na logu. Není to příliš obvyklá situace, takže majitele smartphonu to může poněkud zaskočit. Před tím, než situaci vyhodnotíte jako bezvýchodnou, vyzkoušejte několik ověřených způsobů, jak tento problém vyřešit. Na následujících řádcích se dočtete, které z nich stojí za okamžité vyzkoušení i jaké další kroky byste měli podniknout.

Restartujte telefon

1. Co dělat, pokud telefon během zapínání zamrzne na logu?

Vypnutí a zapnutí telefonu při zamrznutí obrazovky na logu představuje absolutní základ, od kterého byste se měli odpíchnout. Jednoduše stiskněte a podržte tlačítko napájení smartphonu, dokud obrazovka nezčerná. Počkejte několik minut a teprve potom telefon znovu zapněte, opět pomocí toho samého tlačítka. Ti z vás, kteří máte smartphone starší generace, se můžete pokusit vyjmout z vypnutého telefonu baterii a po chvíli ji opět vložit na místo. Pokud je však baterie pevně uzamčená za nedobytným pouzdrem, tuto možnost rozhodně použít nemůžete.

Postarejte se o zálohování dat

Pokud telefon po zapnutí i nadále zamrzává na logu, téměř s jistotou to ukazuje softwarový problém. To může znamenat, že smartphone neukládá důležitá data a informace správně. Než tedy začnete zkoušet jiné metody opravy telefonu, stojí za to postarat se o kopii dat. To platí jak pro kopírování fotografií, tak například pro kontakty, poznámky nebo zprávy. Nejpohodlnějším řešením je synchronizace dat s Google účtem. Provedete to tak, že přejdete do Nastavení telefonu a vyberete záložku Uživatelů a účtů, ve které byste měli možnost automatické synchronizace dat najít.

Zapněte smartphone v nouzovém režimu

Většina telefonů, které běží na operačním systému Android, disponuje funkcí nouzového režimu. Ta umožňuje provoz zařízení bez dalších aplikací, pouze s použitím továrního nastavení. Pokud telefon po zapnutí zůstane zamrzlý na logu, je dobré ho uvést do nouzového režimu. Jestliže je totiž chyba způsobená poruchou některé z aplikací, v nouzovém režimu bude tato aplikace deaktivována. V takovém případě bude později možné ji jednoduše odinstalovat. Nejdůležitější zůstává fakt, že v nouzovém režimu nepřijdete o žádná uložená data. Pokud chcete smartphone zapnout v nouzovém režimu, podržte během spuštění telefonu tlačítko snížení hlasitosti. Když chcete nouzový režim opět ukončit, smartphone stačí pouze restartovat.

Obnovte tovární nastavení telefonu

Nejradikálnějším řešením v situaci, kdy telefon po zapnutí zůstane viset na logu, je obnovení továrního nastavení. Před provedením tohoto kroku je nutné provést výše zmíněnou zálohu dat. Obnovením továrního nastavení telefonu odstraníte všechny nepotřebné soubory včetně veškerých informací z jeho paměti.

Po resetování zůstanou ve vašem telefonu pouze předinstalované aplikace. Budete se muset znovu přihlásit ke svému Google účtu a znovu si také stáhnout a přihlásit se ke všem aplikacím, které chcete v telefonu mít. V takovém případě se vyplatí poskytnout smartphonu potřebný čas na aktualizaci softwaru. Pokud máte zařízení starší generace, úplná aktualizace může trvat 24 až 48 hodin. Po celý tento čas nezapomeňte mít přístroj připojený k nabíječce, protože baterie se vybije mnohem rychleji, než při běžné nečinnosti. Smartphone bude také muset mít trvalý přístup k připojení přes Wi-Fi.

Pokud chcete obnovit tovární nastavení telefonu, přejděte do jeho hlavního Nastavení a vyberte možnost Systém a aktualizace. Najeďte na záložku s názvem „Obnovit“ a po jejím rozkliknutí se vám ukáže možnost obnovy továrního nastavení telefonu.

Využijte záruční dobu telefonu

V případě, že obnovení telefonu na tovární nastavení nepřineslo požadované výsledky, doporučujeme reklamaci u výrobce či poskytovatele zařízení. To však nemusí být vždy proveditelné. Problém zamrznutí na logu během zapínání se obvykle týká smartphonů starších generací, jejichž záruční doba již dávno vypršela.

Reset softwaru

Dalším krokem, pokud obnovení továrního nastavení nezabralo, a záruční dobu není možné použít, je důkladný softwarový reset smartphonu. V takovém případě je nejlepší obrátit se na GSM servis a spolehnout se na znalosti a zkušenosti odborníků, kteří v něm pracují. Samozřejmě se můžete pokusit provést softwarový reset sami.

Nejjednodušší formou resetování softwaru v systému Android je jeho aktualizace. Pokud je smartphone připojen k internetu, obvykle si automaticky stahuje nejnovější verze systému sám. Jestli jste však tuto možnost deaktivovali, je pravděpodobné, že smartphone používá zastaralý software. Ověřit to není nic složitého. Přejděte do Nastavení a aktualizace systému a vyberete kategorii Aktualizace softwaru. Obnovení softwaru, které vyžaduje nejvíce technických znalostí, zahrnuje stažení nejnovější verze systému Android do počítače a jeho následnou instalaci do smartphonu.

pouzdra na mobil ověřit to!

Petr Koudelka
Petr Koudelka

Milovník nových technologií, léta fascinován mobilními zařízeními. Vášnivý fanoušek gadgetů a tester GSM příslušenství. Nedávno - recenzent elektronických zařízení a redaktor. Ve volném čase se věnuje drátenictví a hraje na konzole. Na blogu etuo píše o problémech, se kterými se dennodenně setkávají uživatelé chytrých telefonů.

Hodnocení: 4.60 / 5.0 (12)
Tvůj názor
Zvolte jednu možnost z výše uvedených prosím.