Co dělat, pokud telefon během hovoru nevypne obrazovku?

Pokud se obrazovka vašeho smartphonu během telefonování nevypne, může to vést k celé řadě nepříjemných následků. Můžete například neúmyslně zapnout numerickou klávesnici, omylem zavěsit, ztlumit mikrofon nebo přijmout jiný hovor. Jak se s tímto problémem vypořádat?

Vypnutí obrazovky během hovoru a senzor přiblížení

1. Co dělat, pokud telefon během hovoru nevypne obrazovku?

Správně fungující vypínání obrazovky ve smartphonu během hovoru by mělo vypadat následovně: když si přiložíte reproduktor k uchu, obrazovka se vypne a když ho oddálíte, obrazovka se znovu aktivuje. Za vypínání obrazovky během telefonního hovoru je zodpovědný senzor přiblížení. Obrazovka telefonu se proto obvykle během hovoru nevypíná právě kvůli chybné činnosti senzoru přiblížení. Než dojdete k závěru, že jde skutečně o mechanickou závadu, je dobré vyloučit několik příčin, které mohou činnost snímače narušovat.

Odstraňte ochranné příslušenství

2. Co dělat, pokud telefon během hovoru nevypne obrazovku?

Někdy se může stát, že pouzdro na telefonfólie nebo ochranné sklo snímač přiblížení smartphonu zablokují. Pokud váš telefon během hovoru nevypne obrazovku, zkuste na chvíli veškeré ochranné příslušenství odstranit. Pokud se ukáže, že bylo skutečně na vině, vybavte se novým ochranným příslušenstvím, nejlépe tím, které doporučuje výrobce.

Očistěte smartphone měkkým hadříkem

Jako každé jiné elektronické zařízení, také telefon se zkrátka postupem času zašpiní. Je proto dobré ho pravidelně čistit měkkým hadříkem, například z mikrovláken. Senzor přiblížení je zpravidla umístěný v horní části displeje, i když jeho přesná poloha závisí na konkrétním modelu telefonu. Pokud je povrch snímače znečištěný, senzor nemusí fungovat správně.

Aktualizujte software smartphonu

I když si to spousta lidí neuvědomuje, pravidelné aktualizace softwaru ve smartphonech mají významný dopad na správné fungování všech jejich funkcí. Jinak tomu není ani v případě senzoru přiblížení a vypnutí obrazovky během hlasového hovoru.

Mechanické poškození snímače přiblížení

Pokud jste skutečně vyloučili všechny z uvedených příčin této poruchy, snímač přiblížení bude pravděpodobně mechanicky poškozený. Poukazovat na to může například rozbité sklo na displeji, nebo nedávný pád či náraz do smartphonu. V takovém případě bude nejlepší odnést smartphone do opravny.

pouzdra na mobil ověřit to!

Petr Koudelka
Petr Koudelka

Milovník nových technologií, léta fascinován mobilními zařízeními. Vášnivý fanoušek gadgetů a tester GSM příslušenství. Nedávno - recenzent elektronických zařízení a redaktor. Ve volném čase se věnuje drátenictví a hraje na konzole. Na blogu etuo píše o problémech, se kterými se dennodenně setkávají uživatelé chytrých telefonů.

Hodnocení: 4.60 / 5.0 (12)
Tvůj názor
Zvolte jednu možnost z výše uvedených prosím.