Co dělat, pokud si po resetování smartphonu nepamatujete svůj Google účet?

Po obnovení továrního nastavení smartphonu jistě chcete mít co nejrychleji opět přístup ke všem svým oblíbeným aplikacím. Váš Google účet se také může synchronizovat s celou řadou dalších služeb a nastavení. Co si však počít, pokud si po resetování smartphonu přihlašovací jméno a heslo pro váš starý Google účet nepamatujete?

Přihlašovací jméno a heslo ke Google účtu

Co dělat, pokud si po resetování smartphonu nepamatujete svůj Google účet?

Každý držitel Google účtu musel k registraci ve svém chytrém telefonu použít e-mailovou adresu na Gmailu. Kromě přihlášení k účtu bylo potřeba zadat také heslo. Spousta uživatelů, kteří Gmail nepoužívají denně, však časem může své přihlašovací jméno a heslo prostě zapomenout. Proto se po resetování smartphonu nebo výměně za nový model můžete marně ptát, jak se ke starému účtu přihlásit?

Velkou výhodou při snaze znovu se dostat k vašemu přihlašovacímu jménu a heslu ke Google účtu je zabezpečení, za které tento americký gigant v cloudových službách ručí. Díky němu můžete použít možnost připomenutí hesla. Je pravda, že to bude stále vyžadovat vaše přihlášení. Pokud jste ho nezaložili na zcela náhodném řetězci znaků, doporučujeme prostě vyzkoušet to nejpravděpodobnější. Řešení se naštěstí nabízí i v případě, že si přihlášení vůbec nepamatujete.

Obnova Google účtu přes e-mail

Pokud si chcete zapamatovat své přihlašovací údaje ke Google účtu, je nejlepší otevřít Gmail v prohlížeči, například v počítači nebo notebooku. Přejděte na možnost přihlášení, kde byste měli zadat svou e-mailovou adresu. Pod zadávacím polem přitom najdete možnost: „Zapomněli jste svou adresu?“. Klikněte na ni a přejděte na podstránku, kde můžete zadat telefonní číslo, které je přiřazené k vaší e-mailové adrese nebo sekundární e-mailovou adresu propojenou s tímto účtem.

Po zadání telefonního čísla nebo druhé e-mailové adresy klikněte na „Další“. Dalším krokem bude zadání vašeho jména a příjmení. Jakmile je potvrdíte, na vaši druhou e-mailovou adresu nebo do SMS by vám měl přijít ověřovací kód. Pokud volíte možnost textové zprávy, ujistěte se, že smartphone je zapnutý a že může přijímat hovory a zprávy. Po získání ověřovacího kódu ho zadejte do příslušného pole a potvrďte. Zobrazit by se vám měl seznam uživatelských jmen, ze kterých si jednoduše vyberte to své.

Připomenutí hesla Google účtu

Po zjištění e-mailové adresy k vašemu Google účtu vám stále bude chybět heslo, které je však naštěstí poměrně snadné získat. Znovu přejděte do Gmailu v prohlížeči na svém počítači nebo notebooku zvolte možnost přihlášení. Vyplňte vaši e-mailovou adresu, kterou jste právě získali, a klikněte na „Další“. Pod polem pro zadání hesla najdete možnost:

„Zapomněli jste heslo?“ a zvolte ji. Nejspíš budete vyzvání, abyste zadali poslední heslo, které si pamatujete. Pokud si heslo nepamatujete vůbec, zvolte možnost „Zkusit jiný způsob“. V tomto případě se vás Gmail zeptá, zda máte u sebe svůj telefon, ve kterém váš Google účet již používáte. Pokud ho máte, můžete zakliknout možnost „Ano“. Možnost obnovy hesla se odešle do smartphonu jako zpráva.

Pokud jste však smartphone vyměnili na nový, tuto metodu nebudete moci využít. Znovu zvolte „Zkusit jiný způsob“. Google vám nabídne možnost odeslat ověřovací kód na číslo, které je k vašemu Gmail účtu přidružené. Můžete si ho nechat odeslat na vaše telefonní číslo prostřednictvím SMS nebo pomocí telefonního hovoru. Přijetí kódu vám umožní nastavit si nové heslo.

Můžete však zvolit také možnost „Nemám své telefonní číslo“. V takovém případě bude ověřovací kód odeslán na dříve nastavenou sekundární e-mailovou adresu. Pokud jste druhou e-mailovou adresu pro obnovení nenastavili, nabízí se ještě alternativa. Opět začíná výběrem možnosti: „Zkusit jiný způsob“. Tentokrát bude nutné zadat novou e-mailovou adresu, na kterou je možné příslušné ověření zaslat. Tato možnost však nemusí být vždy účinná a může zahrnovat zodpovězení řady dalších ověřovacích otázek.

Před resetováním smartphonu uložte data do svého Google účtu

Pokud nechcete o svá nastavení přijít, nezapomeňte před resetováním smartphonu data do Google účtu uložit. Tuto možnost najdete otevřením aplikace Gmail nebo Google Play. Pro přihlášení byste měli použít stejné přihlašovací jméno a heslo. Doporučujeme uvádět skutečné jméno a pravdivě uvést i další informace o vás. Pokud oprávněně předpokládáte, že v budoucnu své přihlašovací údaje zapomenete, měli byste se postarat o to, aby byl váš Google účet propojený s vaším telefonní číslem nebo druhou ověřovací e-mailovou adresou.

pouzdra na mobil ověřit to!

Petr Koudelka
Petr Koudelka

Milovník nových technologií, léta fascinován mobilními zařízeními. Vášnivý fanoušek gadgetů a tester GSM příslušenství. Nedávno - recenzent elektronických zařízení a redaktor. Ve volném čase se věnuje drátenictví a hraje na konzole. Na blogu etuo píše o problémech, se kterými se dennodenně setkávají uživatelé chytrých telefonů.

Hodnocení: 4.60 / 5.0 (12)
Tvůj názor
Zvolte jednu možnost z výše uvedených prosím.