Co dělat, pokud iPhone neukazuje správně čas?

iPhone si správný čas, který je zpravidla nedílnou součástí displeje, nastavuje v operačním systému automaticky. Může se však přihodit, že se čas na vašem iPhonu nezobrazí správně. Co může být příčinou takové situace a co si v tomto případě počít?

Ujistěte se, že používáte nejnovější verzi iOS

1. Co dělat, pokud iPhone neukazuje správně čas?

1. Co si počít, když iPhone ukazuje špatný čas?

Pokud váš iPhone nezobrazuje čas správně, může za to obvykle zastaralá verze systému iOS. Možnost stažení aktualizace můžete zkontrolovat v obecném nastavení operačního systému v záložce „Aktualizace“. Při aktualizování bude nutné připojit telefon k nabíječce a zařízení mít napojené na Wi-Fi síť. Teprve potom přistupte k instalaci dostupné aktualizace.

Ověřte čas na synchronizovaném počítači

V některých případech se může stát, že iPhone zobrazuje nesprávný čas, protože se synchronizoval s počítačem, který správný čas neukazuje také. V tomto případě musíte nejprve nastavit správný čas v počítači. iPhone se potom bude aktualizovat automaticky a vy nebudete muset jeho nastavení nijak měnit.

Změňte nastavení svého iPhonu

Špatný čas v telefonu iPhone může být způsobený také tím, že jste čas nastavovali ručně. Automatické nastavení data a času je možné zapnout v obecném nastavení iPhonu. Telefon potom automaticky nastaví čas podle časového pásma, ve kterém se právě nachází. V tomto případě je dobré mít v iPhonu nastavený souhlas s umístněním, protože jen tak může zařízení zjistit vaši polohu. Provést to můžete tak, že přejdete do nastavení ochrany osobních údajů, vyberte služby určování polohy a systémové služby a zapnete nastavení časového pásma.

Ruční nastavení času

Občas se může přihodit, že budete chtít funkci automatického nastavování data a času deaktivovat. Typicky se vám to může stát při návštěvě některých částí světa. V takovém případě může ruční nastavování času přijít vhod. Jediné, co pro to musíte udělat, je přejít do obecného nastavení, vybrat sekci data a času a možnost automatického nastavení zakázat. Teprve potom bude možné zadat časové pásmo a správný čas ručně.

pouzdra na mobil ověřit to!

Petr Koudelka
Petr Koudelka

Milovník nových technologií, léta fascinován mobilními zařízeními. Vášnivý fanoušek gadgetů a tester GSM příslušenství. Nedávno - recenzent elektronických zařízení a redaktor. Ve volném čase se věnuje drátenictví a hraje na konzole. Na blogu etuo píše o problémech, se kterými se dennodenně setkávají uživatelé chytrých telefonů.

Hodnocení: 4.50 / 5.0 (10)
Tvůj názor
Zvolte jednu možnost z výše uvedených prosím.