Co dělat, pokud hotspot v telefonu nefunguje na počítači?

Hotspot v telefonu umožňuje využít mobilní data ze smartphonu i v jiných zařízeních, jako jsou počítače a notebooky. Přístup k internetu získají prostřednictvím Wi-Fi sdílené s telefonem. Potom už stačí jen zadat zvolené bezpečnostní heslo. Co si však počít, pokud hotspot v telefonu na počítači nefunguje? Shrnuli jsme pro vás nejčastější příčiny.

Nesprávné přístupové heslo

Soukromý hotspot, který nabídnete z telefonu počítači, by měl obsahovat heslo. Účinně tak zabráníte dalším osobám, aby se nepřiživovaly na vašich mobilních datech. Heslo můžete v Nastavení hotspotu v telefonu změnit na libovolný řetězec znaků. Stejně tak můžete upravit název zařízení, které se zobrazí v seznamu Wi-Fi počítačům, které jsou v dosahu. Při zadávání hesla v počítači se ujistěte, že správně používáte velká a malá písmena.

Potíže se síťovou kartou

Síťový adaptér je fyzický hardware vašeho počítače, který je zodpovědný za vyhledávání a připojení k internetu prostřednictvím WiFi nebo kabelového připojení. Pokud máte problém s nefunkčním hotspotem v telefonu na počítači, nejprve zkontrolujte ovladače síťového adaptéru. Zvlášť je potřeba zajistit jejich aktualizaci.

Pokud chcete zkontrolovat ovladače síťového adaptéru, přejděte do pravého dolního rohu na liště, kde byste měli najít ikonku pro WiFi. Klikněte na tuto ikonu pravým tlačítkem myši. Z kontextové nabídky potom vyberte položku „Odstranit potíže“. Objevit by se mělo okno s názvem „Odstraňování a řešení problémů s počítačem“. Kliknutím na tlačítko Další se spustí kontrola, která případné chyby odhalí.

Aktualizace ovladače

1. Co dělat, pokud hotspot v telefonu nefunguje na počítači?

Nové ovladače vždy stahujte z oficiálních webových stránek výrobce síťových karet. Ta obsahuje také pokyny k instalaci. Můžete to provést také prostřednictvím Správce zařízení tím, že přejdete na záložku síťové karty. Klikněte pravým tlačítkem na název ovladače a vyberte možnost aktualizace. Potom restartujte počítač. V případě, že se váš počítač vůbec nemůže připojit k internetu, stáhněte ovladač z jiného počítače a přeneste ho na kompatibilním médiu.

Obnovte starý ovladač síťového adaptéru

Někdy může být problém s hotspotem v počítači způsobený nesprávnou aktualizací síťové karty. K chybě může dojít, pokud výrobce poskytl vadnou aktualizaci, ale také v případě, že došlo k narušení během stahování aktualizace, například se během ní vyskytly potíže s internetem. V takovém případě zkuste obnovit starý ovladač síťového adaptéru. To můžete provést tak, že přejdete na správce zařízení a vyberete v seznamu síťové adaptéry. Klikněte pravým tlačítkem na název vašeho síťového adaptéru a vyhledejte „Vlastnosti“.

Potom, co přejdete na vlastnosti síťového adaptéru, najděte záložku „Driver“ a vyberte „Restore Driver“. Je také důležité restartovat počítač. Pokud je tlačítko neaktivní, potom neexistuje ovladač, pro který můžete nastavení síťového adaptéru obnovit. V takové situaci můžete na webu výrobce vyhledat starší ovladač. Po obnovení předchozího ovladače byste měli také vypnout automatické aktualizace síťových adaptérů.

Vytvořte nové připojení

2. Co dělat, pokud hotspot v telefonu nefunguje na počítači?

Pokud potíže s hotspotem v telefonu přetrvávají, může to být způsobeno chybou ověření. V takovém případě zkuste odstranit aktuální připojení a vytvořit nové. Můžete například změnit bezpečnostní klíč a vybrat v počítači možnost připojení k nové síti.

Zakažte bránu firewall a antivirový software

Připojení hotspotu někdy brání příliš silný antivirový program. Pokud se potýkáte s potížemi s připojením přes mobilní hotspot, je dobré dočasně zakázat antivirové programy a brány firewall. To se samozřejmě týká pouze důvěryhodného připojení z vašeho smartphonu. Po dokončení připojení nezapomeňte software znovu zapnout.

Vypněte Bluetooth

3. Co dělat, pokud hotspot v telefonu nefunguje na počítači?

U některých počítačů a notebooků může správné fungování Wi-Fi narušovat připojení přes Bluetooth. Pokud chcete tento problém vyřešit, můžete zkusit Bluetooth vypnout. V takovém případě přejděte do nastavení Bluetooth na hlavním vyhledávacím panelu a Bluetooth deaktivujte.

Kontrola adaptéru Wi-Fi

Někdy může být obtížný přístup k hotspotu z telefonu způsobený nefunkčním adaptérem Wi-Fi v počítači. Pokud chcete zkontrolovat správné fungování adaptéru, použijte příkazový řádek operačního systému. Do vyhledávacího pole na hlavním panelu zadejte „CMD“ a potom spusťte aplikaci „Příkazový řádek“. Zadejte příkaz „NETSH WLAN show driver“ a stiskněte enter. Ve výsledcích zkontrolujte, zda je váš hotspot podporován. Pokud se ukáže, že není, znamená to, že adaptér Wi-Fi neobsahuje funkci hotspotu. V takovém případě nezbyde nic jiného než zakoupit nový adaptér.

pouzdra na mobil ověřit to!

Petr Koudelka
Petr Koudelka

Milovník nových technologií, léta fascinován mobilními zařízeními. Vášnivý fanoušek gadgetů a tester GSM příslušenství. Nedávno - recenzent elektronických zařízení a redaktor. Ve volném čase se věnuje drátenictví a hraje na konzole. Na blogu etuo píše o problémech, se kterými se dennodenně setkávají uživatelé chytrých telefonů.

Hodnocení: 4.50 / 5.0 (10)
Tvůj názor
Zvolte jednu možnost z výše uvedených prosím.