Co dělat, pokud fotoaparát v telefonu neukládá fotky?

Chtěli jste zachytit výjimečný okamžik ve svém životě, jenže nakonec jste s údivem zjistili, že telefon fotku neuložil? Vaše zklamání bude o to větší, oč důležitější tato situace byla. Na následujících řádcích si povíme, jak se s tímto problémem co nejdříve vypořádat. V první řadě musíme zjistit, proč fotoaparát v telefonu fotky neukládá.

Proč fotoaparát v telefonu neukládá fotky?

1. Co dělat, pokud fotoaparát v telefonu neukládá fotky?

Příčin, proč fotoaparát v telefonu neukládá pořízené fotografie, může být celá řada. Mezi nejčastější patří:

•  napadení smartphonu virem

•  zastaralá verze operačního systému

•  poškození aplikace

•  problémy s paměťovou kartou 

•  příliš mnoho aktivních aplikací, které omezují výkon telefonu

•  potíže s vnitřní pamětí smartphonu

•  aplikace fotoaparátu nebo editoru fotografií je od jiného poskytovatele, než od výrobce smartphonu

Jak ukládání fotek do galerie telefonu obnovit?

2. Co dělat, pokud fotoaparát v telefonu neukládá fotky?

V drtivé většině případů je fotoaparát, který neukládá snímky do telefonu, možné opravit. Nejlepší je přitom začít s nejjednoduššími metodami. Co kdyby náhodou zabraly. Připojujeme seznam možných řešení od těch nejjednodušších až po ty složitější:

•  Vytvořte místo v paměti telefonu – nejprostší příčinou této nepříjemné situace může být přeplněná paměť telefonu. Její stav můžete zkontrolovat v Nastavení paměti. Pokud je mezipaměť plná, stále ještě můžete sáhnout po paměťové kartě. Jestli však tuto možnost nemáte, doporučujeme vám starší fotky zkopírovat na samostatné paměťové médium nebo je uložit do cloudu. Pomůže také vymazání dalších nepotřebných dat, jako jsou dlouho nepoužívané aplikace nebo staré zprávy.

•  Restartujte smartphon – je to ta nejjednodušší věc, kterou byste měli v každém případě vyzkoušet. Vypnout a zapnout telefon zkuste zvlášť v případě, že fotoaparát neukládá fotky, i když má stále dostatek místa v paměti. Selhání při ukládání fotek může způsobovat zamrznutí softwaru. Restartování smartphonu ho pomůže obnovit.

 Vymažte data z mezipaměti fotoaparátu – někdy může být selhávání při ukládání fotek zaviněné přílišnou zaplněností daty, která jste ukládali v průběhu předchozích měsíců nebo dokonce let. Obzvlášť to platí pro telefony, které používáte skutečně dlouho. Majitel takového smartphonu by měl přejít do Nastavení aplikace fotoaparátu a vypnout ji či zastavit. V dalším kroku najděte možnost „Vymazat data z mezipaměti“ a zvolte ji.

• Restartujte služby paměťové karty – pokud rozšíříte paměť smartphonu pomocí externí paměťové karty a uložíte na ni fotografie, problém může způsobovat právě tato paměťová karta. V takovém případě doporučujeme vyjmout na chvíli paměťovou kartu ze zařízení a znovu ji vložit. Pár okamžiků vyčkejte, než se systém znovu synchronizuje.

• Aktualizujte operační systém – ujistěte se, že váš smartphone používá nejnovější verzi operačního systému. Zkontrolovat to můžete jednoduše tak, že přejdete do Nastavení a vyhledáte podkategorii „Systém a aktualizace“.

•  Odstraňte škodlivé aplikace – pokud foťák přestal fungovat krátce po stažení podezřelé aplikace, nejlepší bude ji okamžitě odinstalovat. Současně doporučujeme stáhnout si dobrou antivirovou aplikaci nejlépe z důvěryhodného zdroje, jako je Obchod Google Play nebo App Store. Antivir bude dohlížet na celou paměť telefonu a pomůže vám zbavit se veškerého možného malwaru.

• Obnovte tovární nastavení – obnova původního obsahu představuje nejradikálnější možnost, po jaké můžete sáhnout v případě, že váš fotoaparát neukládá fotky do galerie. Pokud obnovíte tovární nastavení telefonu, ztratíte všechna data v paměti telefonu. Jestli o ně nechcete přijít, telefon si dopředu zálohujte.

pouzdra na mobil ověřit to!

Petr Koudelka
Petr Koudelka

Milovník nových technologií, léta fascinován mobilními zařízeními. Vášnivý fanoušek gadgetů a tester GSM příslušenství. Nedávno - recenzent elektronických zařízení a redaktor. Ve volném čase se věnuje drátenictví a hraje na konzole. Na blogu etuo píše o problémech, se kterými se dennodenně setkávají uživatelé chytrých telefonů.

Hodnocení: 4.60 / 5.0 (12)
Tvůj názor
Zvolte jednu možnost z výše uvedených prosím.