CHRISTMAS SALE slevy až do -50% | Vidět víc »

Co dělat, když váš telefon nerozpozná SIM kartu?

SIM karta je základním prvkem mobilního telefonu, který je nezbytný pro používání vše jeho funkcí – telefonování, psaní esemesek nebo surfování po internetu. Jedná se o spojení mezi telefonem a vaším operátorem. Možná už jste zažili, že váš telefon SIM kartu nerozpoznává a hlasí, že nastala chyba. Poradíme vám několik užitečných možností, které můžete vyzkoušet, když k podobné situaci dojde.

Restartujte mobilní telefon

smartfony

Vypnutí a zapnutí mobilního telefonu je velmi jednoduchý a účinný způsob, který zabere na spoustu technických problémů. I v případě, že váš mobilní telefon nerozpozná SIM kartu, ho můžete vypnout a zapnout. Tento postup je platný pro všechny typy mobilních telefonů, jako je Samsung, Huawei, Apple nebo Xiaomi. Uživatelé chybrých telefonů s různými operačními systémy (Android, iOS a Windows) totiž paradoxně čelí stejným problémům. Ať už máte telefon Apple nebo Samsung, začněte tedy restartem. Restartování často pomůže vypořádat se s mnoha poruchami a technickými potížemi.

Vymažte slot SIM

Zástrčka na SIM kartu je velmi citlivá na prach a různé nečistoty. Přestože výrobci používají kvalitní materiály, komunikace mezi integrovaným obvodem SIM a chytrým telefon může být blokována. Zástřčku na SIM kartu můžete vyčistit stlačeným vzduchem, ovšem nedoporučujeme ho čistit vodou. Ať už máte mobilní telefon Huawei nebo Xiaomi, měl by vám uvedený postup pomoci.

Vyčistěte SIM kartu alkoholem

Vyčistěte SIM kartu alkoholem

Dalším krokem je vyčištění SIM karty nejlépe 40% alkoholem, který nejlépe odmašťuje elektronické povrchy. K odmaštění vám bude stačit 10 ml kapaliny na antistatickém hadříku.

Zapněte roaming a vyhledávejte sítě GSM

nastavení telefonu

Vzhledem k intenzivnímu růstu infrastruktury 4G ve vaší zemi a nutnosti provádět časté ukládání, může dojít k dočasnému vypnutí některých vysílačů. Je velmi nepravděpodobné, že by zařízení bylo v oblasti dočasně zakázáno operátorem. Chcete-li se o tomto tématu dozvědět více, stojí za to zjistit, zda má váš chytrý telefon zapnutou národní roamingovou službu, která vám umožňuje připojit se ke konkurenčním sítím GSM. Tato možnost se nachází v základním nastavení zařízení.

Navštivte svého operátora

Pokud žádná z výše uvedených možností a metod nepřinesla žádný výsledek, navštivte prodejní místo svého operátora. Zaměstnanec vám vadnou SIM kartu vymění a zajistí, aby vaše zařízení znovu fungovalo.

Pouzdra na mobil Ověřit to

Petr Koudelka
Petr Koudelka

Milovník nových technologií, léta fascinován mobilními zařízeními. Vášnivý fanoušek gadgetů a tester GSM příslušenství. Nedávno - recenzent elektronických zařízení a redaktor. Ve volném čase se věnuje drátenictví a hraje na konzole. Na blogu etuo píše o problémech, se kterými se dennodenně setkávají uživatelé chytrých telefonů.

Hodnocení: 4.60 / 5.0 (20)
Tvůj názor
Zvolte jednu možnost z výše uvedených prosím.