Co dělat, když váš telefon nedokáže najít síť?

Pokud vaše mobilní zařízení ztratí spojení se sítí, okamžitě přestanete mít k dispozici jeho základní funkce jako je volání nebo posílání textových zpráv. Co si v takovém případě počít a jak to napravit? Poradíme vám.

Žádný nebo slabý signál? Zkontrolujte ho!

V pravém horním rohu byste měli najít ukazatel síly signálu. Zkontrolujte na tomto ukazateli počet čárek či řádků. Pokud na něm vidíte alespoň jednu či jeden, je telefon k síti připojený, pouze nemá dostatek signálu. V tomto případě vás odkazujeme na náš článek: Jak zlepšit signál telefonu?

Pokud na obrazovce telefonu žádné čárky či řádky nenajdete, postupujte podle následujících kroků.

Vypnout a zapnout (soft reset)

Co dělat, když váš telefon nedokáže najít síť? - soft reset

Vypněte telefon, vyčkejte pár vteřin a znovu jej zapněte. Pokud signál naskočí, je po problému. V opačném případě zkuste další náš tip.

Zkontrolujte SIM kartu

Je možné, že telefon buď nerozpoznal SIM kartu, nebo nebyla vložena správně. Zkontrolujte umístění SIM karty ve slotu i to, zda není poškozena. Nejlépe se k tomu hodí jiný smartphone, na kterém si funkčnost ověříte. Pokud poruchu nezpůsobila ani SIM karta, přejděte na další krok.

Vypněte režim letadlo

Co dělat, když váš telefon nedokáže najít síť - Vypněte režim letadlo

Přesvědčte se, zda máte ve svém smartphonu vypnutý režim letadlo. Pokud zjistíte, že je aktivní, ukončete ho kliknutím na příslušnou ikonu. Opět si ověřte, zda se signál chytil.

Zkontrolujte síť, kterou používáte

2G, 3G, 4G nebo možná LTE? V Nastavení telefonu v záložce Sítě >> Mobilní sítě najděte funkci „Režim sítě“ a vyberte typ sítě, se kterou vaše zařízení umí spolehlivě pracovat (tato informace by měla být součásti balení, anebo se zeptejte svého mobilního operátora).

Telefon aktualizujte

logo android

Aktualizace zajišťují nejvyšší možný výkon a dokáží se vypořádat i s chybami softwaru. Aktualizujte své mobilních zařízení na nejnovější verzi (tuto možnost opět najdete v Nastavení).

Pokud žádný z těchto kroků nepřinesl kýžený výsledek, nezbývá vám nic jiného, než odnést telefon do servisního střediska operátora. Jeho zaměstnanci vám jistě pomohou problém vyřešit. Můžete také zkusit obnovit tovární nastavení telefonu (jak na to zjistíte v článku: Jak resetovat telefon?). Před tím, než k tomu přistoupíte, si uvědomte, že tím smažete všechny uložené soubory, fotky i videa.

Pouzdra na mobil Ověřit to

Petr Koudelka
Petr Koudelka

Milovník nových technologií, léta fascinován mobilními zařízeními. Vášnivý fanoušek gadgetů a tester GSM příslušenství. Nedávno - recenzent elektronických zařízení a redaktor. Ve volném čase se věnuje drátenictví a hraje na konzole. Na blogu etuo píše o problémech, se kterými se dennodenně setkávají uživatelé chytrých telefonů.

Hodnocení: 4.30 / 5.0 (7)
Tvůj názor
Zvolte jednu možnost z výše uvedených prosím.