Co dělat, když v telefonu nefunguje mikrofon?

Rušení a praskání během telefonních rozhovorů, nedostatečná odezva přístroje pokud zadáte hlasový příkaz nebo skutečnost, že během hovoru vůbec neslyšíte hlas na opačném konci. To všechno jsou příznaky potíží s mikrofonem. V tomto článku si řekneme, jak postupovat v případě, že mikrofon telefonu nefunguje správně.

Odstraňte nečistoty z mikrofonu

Co dělat, když v telefonu nefunguje mikrofon? - Odstraňte nečistoty z mikrofonu

Správnému fungování mikrofonu často brání různě nečistoty a prach, které se v něm nahromadí. Odstraňte nečistoty z telefonních portů lehkým profouknutím, nebo suchým a čistým zubním kartáčkem či jemným kartáčem (viz také: Jak účinně vyčistit telefon od nečistot a bakterií?).

Vypněte a zapněte telefon

Celou řadu potíží s vaším elektronickým zařízením pomůže vyřešit jednoduchý restart. Většinu mobilních zařízení můžete restartovat jednoduše tím, že po dobu přibližně 10 - 15 sekund současně podržíte aktivační tlačítko spolu s tlačítkem na zvýšení hlasitosti. Pokud tímto způsobem váš smartphone restartovat nejde, zkuste podržet aktivační tlačítko a spolu s ním tlačítko pro snížení hlasitosti nebo pouze aktivační tlačítko.

Odinstalujte podezřelou aplikaci

Pokud se potíže s mikrofonem objevily z ničeho nic, může být na vině jedna z aplikací, které jste v nedávné době nainstalovali. Zkuste odstranit aplikaci, o které si myslíte, že může potíže způsobovat, a přesvědčte se, zda se požadovaný účinek dostavil.

Zkontrolujte, zda se nejedná o problém s mikrofonem

Co dělat, když v telefonu nefunguje mikrofon? - Zkontrolujte, zda se nejedná o problém s mikrofonem

Novější smartphony bývají vybavené dvěma mikrofony – jedním hlavním a jedním vedlejším. Pokud k potížím dochází při telefonním hovoru, ale po aktivaci režimu „Reproduktor“ zase mizí, pak je problém u hlavního mikrofonu. Pokud se však problém vyskytuje pouze při používání aplikací, které umožňují záznam zvuku (např. Hlasový záznamník), ukazuje to na poruchu přídavného mikrofonu. Jestliže problém přetrvává v obou z těchto případů, nejpravděpodobněji budete muset řešit selhání reproduktorů a nikoli mikrofonu (viz: Co dělat, když se v telefonu neozývá žádný zvuk?).

Pokud žádný z tipů, které jsme právě popsali, nepřináší požadovaný účinek, bude nejlepší odnést zařízení do servisu nebo k vašemu operátorovi. Místní specialisté vám určitě pomohou problém vyřešit.

Puzdrá Overit' to!

Petr Koudelka
Petr Koudelka

Milovník nových technologií, léta fascinován mobilními zařízeními. Vášnivý fanoušek gadgetů a tester GSM příslušenství. Nedávno - recenzent elektronických zařízení a redaktor. Ve volném čase se věnuje drátenictví a hraje na konzole. Na blogu etuo píše o problémech, se kterými se dennodenně setkávají uživatelé chytrých telefonů.

Hodnocení: 4.70 / 5.0 (11)
Tvůj názor
Zvolte jednu možnost z výše uvedených prosím.