Co dělat, když telefon odesílá MMS namísto SMS?

Jakmile se při psaní zprávy zvýší počet znaků nad určitou úroveň, telefon ji automaticky převede na MMS. I když to pro většinu uživatelů nepředstavuje žádný problém, pro někoho to přesto může být na překážku. Je možné tomuto převádění nějak zabránit?

Proč se ze SMS stane MMS?

1. Co dělat, když telefon odesílá MMS namísto SMS?

Ve spoustě telefonů se SMS zpráva po překročení 150 znaků automaticky převede na MMS. Odesílání MMS namísto textových zpráv není žádoucí zvlášť pokud máte tarifní balíček s omezeným počtem MMS zpráv. Vedle toho můžete navíc zaregistrovat technické problémy s jejich odesíláním, třeba v případě, že v danou dobu nemáte aktivovaná mobilní data. Navíc ne všechny telefony podporují přijímání MMS zpráv. Váš pokus o odeslání jakékoli zprávy se takový příjemce vůbec nedozví. Ze všech těchto důvodů je občas lepší použít starou, dobrou, osvědčenou SMS. Pokud vám z toho vychází jako jediná možnost psaní a odesílání krátkých zpráv, u kterých budete mít jistotu, že se nepřevedou na MMS, nevěšte hlavu. Jedno řešení tu je.

Jak zabránit zasílání MMS namísto SMS?

Po překročení limitu 150 znaků v textové zprávě je možné se automatické změně SMS na MMS vyhnout. Pokud to chcete provést, stáhněte si speciální aplikaci, ze které budete později textové zprávy z vašeho telefonu posílat. Aplikace zaměřená na tento problém, kterou najdete v obchodě Google Play, se jmenuje „Textra“. Kromě nechtěného převodu SMS na MMS nabízí také spoustu dalších užitečných funkcí. S její pomocí můžete například vyhledávat staré zprávy podle data nebo konkrétního slova. Rovněž vám umožňuje přizpůsobit vzhled zpráv, změnit jejich barvy, velikost i tvar písma.

pouzdra na mobil ověřit to!

Petr Koudelka
Petr Koudelka

Milovník nových technologií, léta fascinován mobilními zařízeními. Vášnivý fanoušek gadgetů a tester GSM příslušenství. Nedávno - recenzent elektronických zařízení a redaktor. Ve volném čase se věnuje drátenictví a hraje na konzole. Na blogu etuo píše o problémech, se kterými se dennodenně setkávají uživatelé chytrých telefonů.

Hodnocení: 4.50 / 5.0 (10)
Tvůj názor
Zvolte jednu možnost z výše uvedených prosím.