Co dělat, když telefon nezobrazuje příchozí hovory?

Možná jste se jako majitelé telefonu se systémem Android setkali s problémem, že se vám obrazovka smartphonu během příchozího hovoru neaktivovala. Telefon také nemusel signalizovat hovor zvukově. O hovoru jste se v lepším případě dozvěděli až po odemčení smartphonu nebo dokonce po otevření aplikace pro vytáčení. Jak je možné takovou nepříjemnost opravit?

Co je příčinou toho, že telefon příchozí hovory nezobrazuje?

1. Co dělat, když telefon nezobrazuje příchozí hovory?

Problém s neupozorňováním na příchozí hovory se týká telefonů s Androidem, včetně značky Xiaomi. Příčiny a řešení této potíže se liší v závislosti na generaci zařízení. Obvykle souvisejí s vadnými aktualizacemi, stahováním aplikací, které narušují správnou funkci aplikace „Telefon“ nebo s náhodnou změnou nastavení, kterou jste provedli.

Návod na obnovení signalizace příchozích hovorů se u starších a novějších smartphonů může mírně lišit. Největší rozdíly je možné zaznamenat u smartphonů s operačním systémem Android před verzí Pie a telefonů s Androidem 10. Některá nastavení se mohou lišit také v souvislosti s rozhraním, které je v daném modelu použito. Obvykle je však náprava velmi obdobná a odlišuje se pouze názvy konkrétních možností v Nastavení.

Jak povolit zobrazení příchozích hovorů v telefonu?

2. Co dělat, když telefon nezobrazuje příchozí hovory?

Jediné, co musíte provést, je udělit aplikaci Telefon potřebná oprávnění k upozornění na příchozí hovor. Pokud máte smartphone s operačním systémem Android, který nezobrazuje příchozí hovory, postupujte podle následujících pokynů:

•   přejděte do hlavního Nastavení telefonu

•   otevřete Nastavení aplikace

•   v seznamu vyhledejte aplikaci „Telefon“

•   vyberte aplikaci „Telefon“ a přejděte do informací o aplikaci (označené například malým „i“ v rohu displeje)

•   zvolte možnost „Oznámení aplikace“

• změňte předvolbu příchozích hovorů na ty, které jsou signalizované zvukem, vibracemi a upozorněním na obrazovce smartphonu

•   ujistěte se, že jsou nová nastavení schválena

Postup pro smartphony s Androidem Pie a Androidem 10

Povolení příchozích hovorů, které se nezobrazují na telefonu s Androidem 10, je podobné jako u předchozích verzí tohoto operačního systému. Pokud jste majitelem telefonu s operačním systémem Android 9.0 Pie a Android 10, postupujte podle následujících pokynů:

•   v Nastavení aplikace vyhledejte záložku „Telefon“

•   přejděte na informace o aplikaci

•   vyberte možnost „Oznámení“

•  ze záložek vyberte „Příchozí připojení“

• v samostatné záložce s informacemi o aplikaci nastavte prioritu oznámení na důležité a označte signalizaci připojení zvukem a upozornění na displeji.

pouzdra na mobil ověřit to!

Petr Koudelka
Petr Koudelka

Milovník nových technologií, léta fascinován mobilními zařízeními. Vášnivý fanoušek gadgetů a tester GSM příslušenství. Nedávno - recenzent elektronických zařízení a redaktor. Ve volném čase se věnuje drátenictví a hraje na konzole. Na blogu etuo píše o problémech, se kterými se dennodenně setkávají uživatelé chytrých telefonů.

Hodnocení: 4.60 / 5.0 (12)
Tvůj názor
Zvolte jednu možnost z výše uvedených prosím.