Co dělat, když telefon nerozpoznává sluchátka?

Snažíte se k telefonu připojit sluchátka a ono nic? Chápeme, jak nepříjemné to může být. Jde však o poměrně běžnou a rozšířenou závadu a co je hlavní - existuje několik jednoduchých způsobů, jak ji vyřešit. Pokud je například potíž v nefunkčním konektoru pro sluchátka, snadno se ho můžete zbavit.

Nejprve si ověřte, že závada se týká sluchátek

1. Co dělat, když telefon nerozpoznává sluchátka?

Příčinou závady může být poškození sluchátek. Nejjednodušší způsob, jak tuto možnost vyloučit, je vyzkoušet sluchátka na jiném zařízení. Nemusíte přitom sahat pouze po chytrých telefonech. Všechno, co potřebujete, je jakékoli zařízení vybavené 3,5mm konektorem mini jack, jako je např. stolní počítač, notebook nebo televize.

Zkontrolujte v telefonu připojení Bluetooth

Pokud je váš smartphone současně připojený k jinému zařízení prostřednictvím Bluetooth, je velmi pravděpodobné, že sluchátka nedetekuje (konektor sluchátek je vypnutý). Z tohoto důvodu je nejlepší Bluetooth při použití kabelových sluchátek nepoužívat.

Vyčistěte konektor sluchátek na telefonu

2. Co dělat, když telefon nerozpoznává sluchátka?

Naprostá většina vstupů pro sluchátka v chytrých telefonech nemá žádný kryt a proto se v nich velmi snadno hromadí nečistoty. Sluchátka, která telefon nedokáže detekovat, mají často konektor ucpaný. Čištění je třeba provádět velmi opatrně, aby nedošlo k poškození konektoru. Pro lepší posouzení stavu znečištění doporučujeme použít baterku. Samotné čištění byste měli provádět suchým ušním tamponkem, v případě odolnějších nečistot jehlou nebo párátkem.

Zkontrolujte nastavení zvuku

3. Co dělat, když telefon nerozpoznává sluchátka?

Telefon nemusí reagovat na sluchátka i kvůli nastavení zvuku. Stačí si ověřit, že nemáte vypnutou hlasitost a že telefon není v tichém režimu. Někdy může být problémem s detekcí sluchátek zaviněn chybou systému, i když je nastavení zvuku správné. Abyste to vyloučili, doporučujeme zařízení restartovat.

Zeptejte se na radu odbornou

Pokud jste všechny tyto možnosti vyčerpali a vaše sluchátka přesto stále nefungují, nejlepší řešení je obrátit se o pomoc na odborníka. Možná se ukáže, že jde o vadu, která vyžaduje otevření přístroje a nahlédnutí do jeho součástek a to je v každém případě lepší svěřit do rukou specialisty.

Pouzdra na mobil Ověřit to!

Petr Koudelka
Petr Koudelka

Milovník nových technologií, léta fascinován mobilními zařízeními. Vášnivý fanoušek gadgetů a tester GSM příslušenství. Nedávno - recenzent elektronických zařízení a redaktor. Ve volném čase se věnuje drátenictví a hraje na konzole. Na blogu etuo píše o problémech, se kterými se dennodenně setkávají uživatelé chytrých telefonů.

Zvolte jednu možnost z výše uvedených prosím.