Co dělat, když telefon neposílá MMS?

Měli jste v plánu poslat fotku prostřednictvím textové zprávy, ale místo toho se objevilo chybové hlášení? Zřejmě vás nepřekvapí, že se jedná o poměrně běžný problém, kterému čelí spousta majitelů chytrých telefonů. Příčin, proč se to děje, může být několik. Na vině může být jak chybná funkce zařízení, tak chyba na straně mobilního operátora. Co byste měli udělat, pokud chcete zjistit, proč váš telefon neposílá MMS a jak tuto funkci obnovit?

Nahlaste problém operátorovi

1. Co dělat, když telefon neposílá MMS?

První věc, kterou byste měli udělat, pokud má váš telefon problém s odesíláním MMS, je informovat svého mobilního operátora. Zavolejte například na info linku, číslo budete mít buď předem uložené v telefonu nebo ho najdete na webových stránkách vašeho poskytovatele. Jakmile se prokoušete automatem až k operátorovi, jistě vás informuje o možných důvodech, proč MMS zprávy neodcházejí a co si v této situaci počít. Jinou možnost představuje osobní návštěva na pobočce, kde se vám mohou pokusit tento problém vyřešit na místě.

Ověřte si nastavení svého tarifu nebo předplaceného balíčku služeb

Nejjednodušším zdůvodněním, proč telefon MMS zprávy neposílá, je jejich absence ve vašem tarifu nebo předplaceném balíčku. Vaše nastavení MMS můžete zkontrolovat, když se přihlásíte ke svému účtu na webových stránkách operátora, zavoláte na jeho info linku nebo do telefonu zadáte příslušný kód. Pokud vaše nastavení MMS zprávy neobsahuje, můžete požádat o jiný tarif či balíček služeb.

Povolte přenos celulárních dat

2. Co dělat, když telefon neposílá MMS?

Jednou z prvních rad, které se vám od operátora jistě dostane, je ověřit si, zda máte v telefonu povolený přenos celulárních dat. Ty jsou pro odesílání MMS naprosto nezbytné. Aktivní přenos dat by měla signalizovat malá ikonka v menu v horní části displeje. Při ověřování můžete také přejít do Nastavení telefonu, zvolit nastavení sítě, pak celulární síť a přenos dat.

Ujistěte se, že odesíláte MMS ze stejné karty, na které máte nastavený přenos dat

Problém s odesláním MMS se často objevuje tam, kde lidé používají telefony s funkcí duální SIM karty (viz také: Top 10 smarphonů s duální SIM). Pokud se pokusíte odeslat MMS ze SIM karty, která nemá aktivní datový přenos, s největší pravděpodobností neuspějete. Nezapomeňte proto vždy posílat MMS zprávy ze stejného telefonního čísla, ze kterého čerpáte i svá mobilní data.

Obnovte nastavení APN

APN je nastavení od vašeho operátora. Pokud máte problémy s odesíláním MMS zpráv, můžete ho zkusit obnovit. Provedete to tak, že přejdete v telefonu na Nastavení připojení, vyberete Celulární sítě, nakonec Názvy přístupových bodů a obnovíte výchozí nastavení. Body APN můžete také nastavit sami. Musíte však přesně vědět, co zadávat. Každý operátor má své vlastní individuální nastavení, takže byste to s ním měli nejprve zkonzultovat.

Restartujte telefon

3. Co dělat, když telefon neposílá MMS?

Tato metoda představuje univerzální prostředek pro téměř jakýkoli problém s fungováním smartphonu. Samozřejmě vám nemůžeme poskytnou 100% jistotu, že restartování potíž s neodesíláním MMS zpráv vyřeší, ale rozhodně stojí za to dočasné vypnutí telefonu vyzkoušet. Někdy se tímto způsobem chyba v operačním systému sama vyřeší.

pouzdra na mobil ověřit to!

Petr Koudelka
Petr Koudelka

Milovník nových technologií, léta fascinován mobilními zařízeními. Vášnivý fanoušek gadgetů a tester GSM příslušenství. Nedávno - recenzent elektronických zařízení a redaktor. Ve volném čase se věnuje drátenictví a hraje na konzole. Na blogu etuo píše o problémech, se kterými se dennodenně setkávají uživatelé chytrých telefonů.

Zvolte jednu možnost z výše uvedených prosím.