Co dělat, když telefon Huawei nejde zapnout?

Spousta majitelů telefonů Huawei si v poslední době stěžovala na potíže při zapínání přístroje. Tyto problémy přitom nezapříčinilo žádné mechanické poškození telefonu. Vyhledali jsme pro vás několik možných důvodů, proč se chytrý telefon Huawei nezapíná. Některé z nich se mohou zdát poněkud prozaické. Nejčastější příčiny jsme pro vás přehledně shrnuli.

Nejčastější důvody, proč se chytrý telefon Huawei nezapne

Důvodů, proč se telefon s operačním systémem Android nespustí, může být celá řada. Jednotlivé příčiny souvisejí především s konkrétním modelem smartphonu a jeho používáním. Předtím, než se vypravíte do opravny, zkuste si napřed sami ověřit, zda není možné příčinu jednoduše odstranit. Nejčastější důvod, proč se Huawei nezapíná, je:

• selhání nebo poškození baterie

• problém s chodem vnitřních komponentů

• poškození firmwaru

• stažení vadné aktualizace softwaru

• poškození displeje

• pád při zapínání, tzn. Boot loop

• problém s mezipamětí

• zhroucení operačního systému

• virová infekce telefonu

Po základním ohledání a zavzpomínání na to, co se v poslední době s telefonem dělo, byste měli být schopni vyloučit většinu z těchto příčin. Například, pokud váš telefon v poslední době upadl, možná přeci jen mohlo dojít k mechanickému poškození. Pokud byste aktualizovali software a problém se objevil až po aktualizaci, pravděpodobně jste stáhli vadnou aktualizaci. Pokud bude nakonec opravdu nutné vypravit se s telefonem do servisu, svá podezření rovnou nahlaste. Oprava bude díky tomu možná jednodušší.

Obnovte data ze smartphonu

1. Co dělat, když telefon Huawei nejde zapnout?

Pokud telefon přestal fungovat z neznámého důvodu, vždy stojí za to provést tvrdý reset jeho softwaru. Protože však přitom dojde ke ztrátě dat uložených ve vnitřní paměti, je dobré napřed provést zálohování. Jestli to možné není, nabízí se využít aplikaci pro obnovu ztracených dat, tzv. Dr.Fone od společnosti Microsoft. Mějte však přitom na paměti, že funguje pouze pro smartphony se systémem Android starším než 8,0 nebo dříve zarootovaných. Pokud máte telefon s příslušným Androidem, postupujte podle následujících kroků:

1. Stáhněte si software Dr.Fone do svého počítače nebo notebooku.

2. Po instalaci aplikace vyberte ze seznamu v nabídce možnost obnovení dat.

3. Přistupte k obnově dat z Androidu a vyberte možnost „obnovit poškozený telefon.“

4. Rozhraní vás požádá o výběr typu souborů, které chcete obnovit. Označte všechny požadované možnosti.

5. Systém vás také vyzve, abyste vybrali typ poruchy zařízení. Dá vám však na výběr, například černou obrazovku nebo žádnou reakci na dotek.

6. Dalším krokem bude zadání značky a přesného modelu vašeho smartphonu.

7. Aktivujte ve smartphonu režim stahování. To znamená, že když je telefon vypnutý, držíte určitá tlačítka. Konkrétní konfigurace tlačítek bude záviset na modelu telefonu a jde snadno dohledat na internetu. Obvykle to funguje tak, že podržíte tlačítko napájení, tlačítko Domů a tlačítko pro ztlumení.

8. Připojte smartphone k počítači pomocí USB kabelu – aplikace ho automaticky detekuje a spustí obnovu dat. Po dokončení se v rozhraní zobrazí seznam všech obnovených souborů. Označíte je a importujte do paměti počítače.

9. V případě potřeby můžete aplikaci použít také ke stahování dat z paměťové karty.

Jak opravit telefon Huawei, který se nezapíná?

2. Co dělat, když telefon Huawei nejde zapnout?

Po důkladném zjišťování příčin, proč se váš chytrý telefon nezapnul a po vyzkoušení obnovy dat, můžete přistoupit k poslednímu možnému řešení a provést tvrdý reset. Jak na to:

1. Vyjměte z telefonu baterii a chvíli vyčkejte. Mezitím můžete vysunout také paměťovou kartu.

2. Baterii vložte zpět do smartphonu.

3. Podržte současně tlačítko pro zvýšení hlasitosti a tlačítko napájení.

4. Na obrazovce by se měla objevit možnost obnovení továrního nastavení. Potvrďte ji opět pomocí tlačítka hlasitosti a tlačítka pro napájení.

5. Pokud se chytrý telefon nemůže k továrnímu nastavení vrátit, můžete se pokusit ručně nainstalovat software z počítače. V tom případě bude nutné stáhnout příslušné instalační soubory pro ten který model telefonu.

Jak chránit smartphone Huawei před podobnou situací?

3. Co dělat, když telefon Huawei nejde zapnout?

Abyste dokázali předejít poškození softwaru vašeho smartphonu, nikdy na něj neinstalujte aplikace z nedůvěryhodného zdroje. Nejbezpečnější bude používat pouze aplikace dostupné na Google Play. V Nastavení zabezpečení zakažte instalaci aplikací z nedůvěryhodných zdrojů. Přečtěte si rozsah povolení vždy, když u jakékoli aplikace souhlasíte s přístupem k vašemu telefonu.

Zároveň se vyplatí mít nainstalované spolehlivé antivirové aplikace, jako je Avast Security nebo Kaspersky Security. Před aktualizací softwaru vždy zkontrolujte, že zařízení má dostatečně nabitou baterii. Pokuste se také zabránit přehřívání smartphonu. Nedoporučujeme ani připojování k veřejným počítačům anebo veřejné hot spoty.

pouzdra na mobil ověřit to!

Petr Koudelka
Petr Koudelka

Milovník nových technologií, léta fascinován mobilními zařízeními. Vášnivý fanoušek gadgetů a tester GSM příslušenství. Nedávno - recenzent elektronických zařízení a redaktor. Ve volném čase se věnuje drátenictví a hraje na konzole. Na blogu etuo píše o problémech, se kterými se dennodenně setkávají uživatelé chytrých telefonů.

Zvolte jednu možnost z výše uvedených prosím.