Co dělat, když telefon funguje, ale nic se nezobrazuje?

Váš telefon běží, ale jeho obrazovka zůstává černá? Příčinou může být mechanické poškození zařízení i nefunkční software. Než přistoupíte k radikálnějším krokům, je dobré vyloučit nejjednodušší možné příčiny. Co byste měli udělat jako první?

Sundejte z telefonu pouzdro

1. Co dělat, když telefon funguje, ale nic se nezobrazuje?

Obal, který není pro ten který model smartphonu vhodný, může zablokovat optický senzor, takže se na telefonu přestane cokoli zobrazovat. To je jen jeden z mnoha důvodů, proč byste měli vždy sáhnout po pouzdře, které splňuje veškeré specifikace vašeho smartphonu. Pokud problém po odstranění obalu zmizí, pořiďte pro svůj telefon prostě nějaký kvalitnější.

Umístěte svůj smartphone na chladné místo

Telefon s černým displejem se na sluníčku přirozeně zahřívá mnohem rychleji. Zkuste ho přesunout do stínu. Jakmile zařízení trochu vychladne, může se stát, že začne opět správně fungovat. Teprve po pár desítkách minut zkontrolujte, zda displej opět naskočil.

Pokud je to možné, vyjměte baterii

2. Co dělat, když telefon funguje, ale nic se nezobrazuje?

Jedním z důvodů, proč telefon přestane cokoli zobrazovat, může být zamrznutí jeho operačního systému. V takovém případě může pomoci vyndání baterie ze zařízení. Ne každý chytrý telefon však takovou možnost nabízí. Zvlášť novější telefony obvykle možnost jakéhokoli otevírání krytu neumožňují. Pokud jste však majiteli smartphonu staršího data, vyplatí se z něj baterii vyjmout, počkat několik sekund a potom ji vložit zpět a telefon opět zapnout.

Restartujte svůj smartphone

3. Co dělat, když telefon funguje, ale nic se nezobrazuje?

Všichni majitelé chytrých telefonů, kteří nemohou vyjmout ze svých zařízení baterii, by se měli alespoň pokusit o jeho restart. Pokud to chcete provést, stiskněte a podržte tlačítko napájení, dokud se telefon nevypne. Jestli to nezabralo, u některých chytrých telefonů může zafungovat podržení tlačítka napájení a tlačítka pro zvýšení hlasitosti. Po vypnutí telefonu opět počkejte několik sekund a teprve potom zařízení restartujte.

Připojte telefon k nabíječce

4. Co dělat, když telefon funguje, ale nic se nezobrazuje?

I když jste si jistí, že jste telefon nedávno nabíjeli, měli byste zkusit zařízení na několik desítek minut k nabíječce připojit. Možná bude přeci jen na vině vybitá baterie. Teprve po uplynutí nějaké doby zkontrolujte, zda displej začal opět fungovat.

Jaké by mohly být další důvody, proč displej telefonu nefunguje?

U chytrých telefonů, které fungují na bázi operačního systému Android, může existovat spousta důvodů, proč přestal displej fungovat. Tato technická závada obvykle souvisí s poškozením softwaru, které mohlo zapříčinit stažení podezřelé aplikace nebo chybná aktualizace operačního systému. V takovém případě se můžete pokusit opravit systém pomocí speciální aplikace Dr.Fone od Microsoftu. Nainstalujte ji do svého počítače nebo notebooku a připojte k němu chytrý telefon. Prostřednictvím aplikace můžete také stáhnout z paměti telefonu všechny soubory, které nechcete ztratit. Pokud se ukáže, že problém je neřešitelný.

Za nefunkční obrazovkou telefonu může také stát mechanické poškození. Nejčastěji přestane displej fungovat po pádu telefonu. V takovém případě se sklo obrazovky sice často rozbije, ale nemusí to platit vždy. Pád může způsobit také problém, který nemusí být na první pohled vidět. Smartphone můžete také poškodit, pokud ho po úplném nabití neodpojíte od nabíječky nebo použijete nekompatibilní napájecí příslušenství. V takovém případě žádná rada nepomůže a vám nezbyde nic jiného než zanést telefon do servisního střediska. Ještě před tím vám však doporučujeme stáhnout soubory z vašeho smartphonu do počítače pomocí speciální aplikace.

pouzdra na mobil ověřit to!

Petr Koudelka
Petr Koudelka

Milovník nových technologií, léta fascinován mobilními zařízeními. Vášnivý fanoušek gadgetů a tester GSM příslušenství. Nedávno - recenzent elektronických zařízení a redaktor. Ve volném čase se věnuje drátenictví a hraje na konzole. Na blogu etuo píše o problémech, se kterými se dennodenně setkávají uživatelé chytrých telefonů.

Zvolte jednu možnost z výše uvedených prosím.