Co dělat, když se váš smartphone rychle vybíjí?

Rychlé vybíjení baterie je Achillovou patou současných smartphonů. Běžně se s ním setkáme u levnějších, ale i dražších mobilních zařízení. Sepsali jsme pro vás nejčastější příčiny rychlého vybíjení a přidali několik tipů, jak výdrž baterie prodloužit.

Nabíjejte telefon správně

S rychlým vybitím baterie se mnohem častěji setkáte u zařízení, která dáváme do nabíječky přes noc. Příliš dlouhé nabíjení telefonům rozhodně nesvědčí. Pro docílení delší životnosti baterie doporučujeme telefon nabíjet pravidelně a zároveň udržovat optimální úroveň nabití mezi 40 a 90 %. Samozřejmostí by měla být originální nabíječka i další příslušenství.

Ztlumte podsvícení displeje

telefon s fotografií

Další důvod, proč se váš smartphone příliš rychle vybíjí a proč není dostatečně efektivní může spočívat v nesprávném nastavení úrovně jasu displeje. Spousta světla na obrazovce baterii v každém případě vyčerpává.

Pokud chcete svou baterii šetřit, snižte úroveň jasu displeje. Dobrým řešením je automatické nastavení podsvícení obrazovky. Telefon díky tomu nastaví optimální úroveň jasu vždy podle aktuálních světelných podmínek.

Omezte vibrace

telefon bez vibrací

Velkou porci energie spotřebovávají i vibrace telefonu. Pokud je to jen trochu možné, používejte jen vyzváněcí tón a od vibrací upusťte. Sami budete překvapeni, jak se výdrž vaší baterie zvýší. Naopak v tichém režimu se vibrace dostávají ke slovu mnohem víc. Pro úsporu baterie proto vhodný není.

Zavřete aplikace, které zrovna nepoužíváte

aplikace

Některé aplikace vyžadují spoustu energie, i když je právě nepoužíváte. V nastavení telefonu proto vyhledejte informace o používání baterie abyste zjistili, které aplikace odčerpávají nejvíc energie a způsobují rychlejší vybití telefonu. Aplikace, které zrovna nepoužíváte, raději vypněte. Úbytek energie se okamžitě zastaví.

Pokud právě nepotřebujete WiFi, nevyhledávejte je

wifi

Pokud necháte aktivní ikonku pro vyhledávání bezdrátových sítí, váš smartphon po nich bude neustále aktivně pátrat. Je to další a velmi častý důvod pro rychlejší vybíjení baterie. Jestli chcete baterii šetřit, nejste právě v dosahu anebo se neplánujete k síti připojit, funkce vyhledávání Wi-Fi by měla být vypnutá.

Nesdílejte svou polohu

logo google maps

Celá řada aplikací, jako jsou například Google mapy, ale třeba také Facebook, sledují vaši aktuální polohu. Pokud se vaše baterie vybíjí příliš rychle, vypněte anebo alespoň omezte sdílení vaší polohy. Jednoduše tím docílíte požadované energetické úspory.

Nejsnadnější řešení představuje Power banka

power bank

Jestli také patříte mezi ty, kdo řeší rychlý úbytek baterie a nechcete anebo nemůžete dodržovat všechna omezení, která jsme popsali, doporučujeme vám pořídit si k nabíječce navíc i power banku. Tento šikovný gadget pomůže výrazně prodloužit životnost vaší baterie a navíc vás osvobodí od nutnosti neustále vyhledávat volnou zásuvku.

Ať už se vydáte na dlouhý výlet anebo strávíte celý den v hromadné dopravě, vaše zařízení získá záložní energii, kterou můžete mít neustále při sobě. Jediné na co je v takové chvíli potřeba pamatovat, je nezapomenout předem power banku nabít.

Power Banky Ověřit to!

Petr Koudelka
Petr Koudelka

Milovník nových technologií, léta fascinován mobilními zařízeními. Vášnivý fanoušek gadgetů a tester GSM příslušenství. Nedávno - recenzent elektronických zařízení a redaktor. Ve volném čase se věnuje drátenictví a hraje na konzole. Na blogu etuo píše o problémech, se kterými se dennodenně setkávají uživatelé chytrých telefonů.

Zvolte jednu možnost z výše uvedených prosím.