Co dělat, když se telefon zavěsil?

Když se vám vypíná telefon s vyměnitelnou baterii, zkuste ji jednoduše vyjmout z krytu a chvilku počkat. Zařízení by se mělo po restartu vrátit do běžného chodu. U smartphonů, které nemají přístup k baterii (tzv. unibody), je potřeba na to jít jinak. Na následujících řádcích se dozvíte, jak si poradit v situaci, kdy přestane reagovat telefon, který nemá vyměnitelnou baterii.

Co dělat, když se kousne telefon se systémem Android?

huawei telefon

Pokud telefon s Androidem přestane reagovat, zařízení vypněte a zapněte. Většina smartphonů, které jsou vybavené tímto operačním systémem (SamsungHTCXiaomiLG nebo Huawei), se restartuje následujícím způsobem:

1. Po dobu asi 10 - 15 sekund podržte současně aktivační tlačítko a tlačítko pro zvýšení hlasitosti.

2. Jakmile se na obrazovce objeví logo výrobce, znamená to, že se telefon restartuje. Chvilku vyčkejte, než přístroj opět naběhne.

3. Po opětovném zapnutí můžete zařízení znovu použít.

Některé modely telefonů se systémem Android se restartují trochu jinak. Pokud způsob, který jsme právě popsali, nefunguje, zkuste tuto metodu:

Co dělat, když se Android telefon zavěsil?

1. Asi na 15 sekund podržte aktivační tlačítko. Když se na obrazovce objeví logo výrobce a po chvíli se telefon opět zapne, znamená to, že proces byl úspěšný.

2. Pokud aktivační tlačítko samo o sobě nestačí, zkuste současně po dobu asi 10 - 15 sekund podržet toto tlačítko spolu s tlačítkem na snížení hlasitosti.

Co dělat, když přestane fungovat telefon s iOS?

Co dělat, když se iPhone zavěsil?

Pokud váš iPhone přestane reagovat, doporučujeme ho restartovat, tak jako v případě telefonů s Androidem. Postupujte přitom takto:

1. Po dobu asi 10 sekund podržte současně aktivační tlačítko a tlačítko Domů.

2. Když se na obrazovce objeví logo Apple, znamená to, že se iPhone restartuje.

3. Jakmile se zařízení vypne a znovu zapne, budete jej opět moci použít.

Jak jste se právě mohli přesvědčit, restartování smartphonu není žádná věda. Když vás příště telefon odmítne poslouchat, můžete to snadno vyřešit.

Pouzdra na mobil Ověřit to

Petr Koudelka
Petr Koudelka

Milovník nových technologií, léta fascinován mobilními zařízeními. Vášnivý fanoušek gadgetů a tester GSM příslušenství. Nedávno - recenzent elektronických zařízení a redaktor. Ve volném čase se věnuje drátenictví a hraje na konzole. Na blogu etuo píše o problémech, se kterými se dennodenně setkávají uživatelé chytrých telefonů.

Hodnocení: 4.60 / 5.0 (12)
Tvůj názor
Zvolte jednu možnost z výše uvedených prosím.