Co dělat, když se telefon sám vypíná a zapíná?

Bez mobilních telefonů si dnes jen stěží dokážeme představit svůj život. Kromě toho, že se jedná o užitečné pomocníky, si občas dovedou i pořádně pohrát s nervy člověka, například když nefungují tak, jak mají. Řadu z nich jistě zachránil jen jejich obal od zničení, když svému majiteli odmítly poslušnost a začaly se samy vypínat a zapínat. Co může být příčinou takového problému? Co byste v takovou chvíli měli udělat? A kdy už je telefon skutečně na odpis?

Nejčastější příčiny samovolného zapínání a vypínání telefonu

aplikací v telefonu

Pokud se váš telefon rozhodl podobným způsobem zkoušet vaši trpělivost, je možné ještě před případnou reklamací sáhnout k následujícím krokům, které mohou vést k odstranění nepříjemného a zdánlivě neřešitelného problému:

• Pokuste se obnovit tovární nastavení, čímž vyloučíte problémy s nějakou aplikací.

• Problém může, ale nemusí, být ve špatné baterii. Někdy dojde k tomu, že se baterie nafoukne, což způsobuje výše zmiňované problémy. Jindy začne baterie slábnout vlivem častého nabíjení a vybíjení. Ještě před koupí nové baterie je tedy vhodné nechat tu starou otestovat v servisním centru.

baterii v telefonu

• Na vině může být i paměťová karta. Na tu se totiž neustále ukládají rozličné informace, přičemž některé mohou poškodit určité sektory na kartě. Když pak operační systém na daný sektor narazí, neví si rady a může reagovat až restartováním (vypnutím) telefonu.

• Pravděpodobně nejzávažnější je problém spojený se základní deskou. Může se jednat o flash paměť i o procesor, které citlivě reagují třeba na časté přehřívání. Problémy se základní deskou bohužel uživatel sám neodstraní a musí vyhledat pomoc v servisu. Zpravidla přitom zjistíte, že je lepší než do nákladné opravy investovat do nového telefonu.

Jak je patrné, příčiny vypínání a zapínání telefonu se mohou nacházet v celé řadě oblastí. Z toho důvodu je dobré vyhnout se ukvapenému jednání a nezkoušet ve zlosti, zda je ochranné pouzdro telefonu opravdu natolik kvalitní, jak udával výrobce.

Pouzdra na mobil Ověřit to

Petr Koudelka
Petr Koudelka

Milovník nových technologií, léta fascinován mobilními zařízeními. Vášnivý fanoušek gadgetů a tester GSM příslušenství. Nedávno - recenzent elektronických zařízení a redaktor. Ve volném čase se věnuje drátenictví a hraje na konzole. Na blogu etuo píše o problémech, se kterými se dennodenně setkávají uživatelé chytrých telefonů.

Zvolte jednu možnost z výše uvedených prosím.