Co dělat, když se telefon sám vypíná a zapíná?
Bez mobilních telefonů si dnes jen stěží dokážeme představit svůj život. Kromě toho, že se jedná o užitečné pomocníky, si občas dovedou i pořádně pohrát s nervy člověka, například když nefungují tak, jak mají. Řadu z nich jistě zachránil jen jejich obal od zničení, když svému majiteli odmítly poslušnost a začaly se samy vypínat a zapínat. Co může být příčinou takového problému? Co byste v takovou chvíli měli udělat? A kdy už je telefon skutečně na odpis?
Nejčastější příčiny samovolného zapínání a vypínání telefonu
Pokud se váš telefon rozhodl podobným způsobem zkoušet vaši trpělivost, je možné ještě před případnou reklamací sáhnout k následujícím krokům, které mohou vést k odstranění nepříjemného a zdánlivě neřešitelného problému:
• Pokuste se obnovit tovární nastavení, čímž vyloučíte problémy s nějakou aplikací.
• Problém může, ale nemusí, být ve špatné baterii. Někdy dojde k tomu, že se baterie nafoukne, což způsobuje výše zmiňované problémy. Jindy začne baterie slábnout vlivem častého nabíjení a vybíjení. Ještě před koupí nové baterie je tedy vhodné nechat tu starou otestovat v servisním centru.
• Na vině může být i paměťová karta. Na tu se totiž neustále ukládají rozličné informace, přičemž některé mohou poškodit určité sektory na kartě. Když pak operační systém na daný sektor narazí, neví si rady a může reagovat až restartováním (vypnutím) telefonu.
• Pravděpodobně nejzávažnější je problém spojený se základní deskou. Může se jednat o flash paměť i o procesor, které citlivě reagují třeba na časté přehřívání. Problémy se základní deskou bohužel uživatel sám neodstraní a musí vyhledat pomoc v servisu. Zpravidla přitom zjistíte, že je lepší než do nákladné opravy investovat do nového telefonu.
Jak je patrné, příčiny vypínání a zapínání telefonu se mohou nacházet v celé řadě oblastí. Z toho důvodu je dobré vyhnout se ukvapenému jednání a nezkoušet ve zlosti, zda je ochranné pouzdro telefonu opravdu natolik kvalitní, jak udával výrobce.