Co dělat, když se telefon nabíjí pouze když je vypnutý?

Zkoušíte zapnout telefon, který je v nabíječce a ono se nic neděje? Jediný způsob, jak dobít baterii, je telefon s připojenou nabíječkou úplně vypnout? K této situaci dochází nejčastěji, pokud se snažíme telefon nabíjet pomocí jiného elektronického zařízení, jako je stolní počítač, notebook nebo power banka. Telefon se také často nenabíjí kvůli závadě nebo poškození, které si odnesl již od výrobce. Důvodů, kvůli kterým se nenabíjí, může být celá řada. Postupně si některé z nich projdeme.

Restartujte zařízení

1 Co dělat, když se telefon nabíjí pouze když je vypnutý?

Problémy s napájením může někdy způsobovat běžné selhání operačního systému. Proto by vaším prvním krokem mělo být úplné vypnutí telefonu. Vypnutý ho nechte asi 15 sekund, teprve potom telefon znovu zapněte a přesvědčte se, zda se problém vyřešil.

Zkontrolujte nastavení

2 2 Co dělat, když se telefon nabíjí pouze když je vypnutý?

Když se pokusíte telefon nabíjet pomocí notebooku, velmi často se může stát, že se při nabíjení automaticky zvolí režim USB, což může prozradit například datové připojení. Změňte režim nabíjení tím, že v Nastavení zadáte Připojení zařízení a kliknete na Připojení USB.

Vypněte nepoužívané funkce

3 Co dělat, když se telefon nabíjí pouze když je vypnutý?

Další možností, proč se váš telefon nenabíjí je, že spotřebovává příliš mnoho energie na nejrůznější aplikace a funkce. Že to tak opravdu je vám může mimo jiné napovědět příliš vysoká teplota přístroje (viz. také článek Smartphone je na dotek horký, co to znamená?). Předejít tomu můžete tím, že před nabíjením vypnete vyhledávání GPS a připojení přes Bluetooth. Během samotného nabíjení doporučujeme zařízení nepoužívat. Zvlášť to platí pro hry a aplikace náročné na energii, nebo sledování filmů.

Zkontrolujte USB kabel

4 Co dělat, když se telefon nabíjí pouze když je vypnutý?

Ze všeho nejdřív se ujistěte, že USB kabel, který se chystáte použít, nemá žádné zjevné vady, které by mohly nabíjení bránit. Pokud chcete získat jistotu, nejjednodušší je použít k nabíjení jiný USB kabel. Při nabíjení telefonu pomocí jiného zařízení doporučujeme použít co nejkratší měděný USB kabel, protože energie jím bude do zařízení proudit co nejkratší dobu.

Zkontrolujte nabíjecí zásuvku na telefonu

5 Co dělat, když se telefon nabíjí pouze když je vypnutý?

Příčina problémů s nabíjením telefonu může vězet i v poškozené nebo znečištěné nabíjecí zásuvce. Proto je dobré ji čas od času zkontrolovat či rovnou profouknout. Jestli najdete v nabíjecí zásuvce prach nebo jiné nečistoty, zkuste je opatrně odstranit. Použít přitom můžete tenkou pinzetu.

Zkontrolujte USB port na zařízení, ke kterému telefon připojujete

Znečištění, které brání řádnému nabíjení, se může týkat také USB portu vašeho notebooku, stolního počítače nebo power banky. Ujistěte se, že v portu se prach ani nečistoty nevyskytují.

Co si počít dál?

Pokud žádný z našich tipů nepomohl, pravděpodobně budete muset telefon odnést do opravny. Poslední možností, kterou můžete před návštěvou servisu vyzkoušet, je obnova továrního nastavení. Ta však s sebou nese jistá rizika (viz článek: Jak resetovat telefon?).

Pouzdra na mobil Ověřit to!

Petr Koudelka
Petr Koudelka

Milovník nových technologií, léta fascinován mobilními zařízeními. Vášnivý fanoušek gadgetů a tester GSM příslušenství. Nedávno - recenzent elektronických zařízení a redaktor. Ve volném čase se věnuje drátenictví a hraje na konzole. Na blogu etuo píše o problémech, se kterými se dennodenně setkávají uživatelé chytrých telefonů.

Hodnocení: 4.60 / 5.0 (10)
Tvůj názor
Zvolte jednu možnost z výše uvedených prosím.