Co dělat, když se iPhone nenabíjí?

Problémy s nabíjením iPhonu mohou mít různé příčiny. Některé souvisejí se samotným telefonem, jiné s nabíječkou, další zase s elektrickou zásuvku, kterou používáte. Pokud se potíže s nabíjením objeví, postupně byste měli vyloučit všechny možné důvody, kvůli kterým se váš iPhone nechce nabíjet.

V první řadě zkontrolujte napájení

Než začnete skutečně zjišťovat, proč se iPhone nenabíjí, ujistěte se, že je správně připojený k napájení. Ověřte si, zda zásuvka funguje spolehlivě jednoduše tím, že s její pomocí nabijete jiné elektronické zařízení. Nabíjení si můžete ověřit také tím, že svůj iPhone zkusíte dobít prostřednictvím počítače nebo jiného napájecího příslušenství, třeba power banky. Jde jen o jiný způsob, jak zkontrolovat, zda se váš telefon bude nabíjet z jiného zdroje.

Správně nabíjený iPhone má na své obrazovce malý symbol blesku (hned vedle ikony pro stav baterie). Pokud obrazovku uzamknete, ikona nabíjení baterie zůstane viditelná. Na nenabíjeném iPhonu se nezobrazuje buď žádná ikona nebo se naopak objeví hlášení o nepodporovaném příslušenství. Oba případy však mohou mít stejnou příčinu.

Ověřte si funkčnost nabíječky

1. Co dělat, když se iPhone nenabíjí?

Pokud jste si ověřili, že za nefungujícím iPhonem nestojí vadný zdroj energie, můžete přistoupit k dalším krokům. Jako první prověřte, zda nedošlo k poškození nabíječky a USB kabelu. Na vině mohou být například praskliny v izolační vrstvě nebo zlomený drát v blízkosti napájecího konektoru. Správné fungování nabíječky je nejjednodušší ověřit pomocí jiného zařízení značky Apple. Pokud tuto možnost nemáte, musíte se spolehnout pouze na zkoumání zvnějšku.

2. Co dělat, když se iPhone nenabíjí?

Pokud je problém s nabíjecím příslušenstvím, obykle je možné nabíjení dočasně obnovit přesunutím napájecího kabelu do jiné polohy. iPhone se může na okamžik nabíjet a potom na dobíjení opět nereagovat. V takovém případě je na vině nabíječka a nejlepším řešením bude ji buďto opravit nebo rovnou vyměnit.

Prohlédněte si zásuvku

3. Co dělat, když se iPhone nenabíjí?

Důvodem, proč se iPhone nechce nabít, může být špinavá zásuvka, do které se připojuje nabíjecí kabel. Na rozdíl od hladkých stěn přístroje se v nabíjecím portu snadněji hromadí různé druhy nečistot jako je prach nebo nejrůznější kousíčky či úlomky, které nevědomky nosíme po kapsách. Pokud se ukáže, že je napájecí zásuvka na iPhone špinavá, pokuste se nečistoty opatrně odstranit. Můžete k tomu použít například jehlu, párátko nebo pinzetu. Vždy to však provádějte velmi opatrně, abyste zásuvku nepoškodili.

Pokud se iPhone stále nechce nabíjet zkuste ho restartovat

4. Co dělat, když se iPhone nenabíjí?

Po vyloučení všech uvedených příčin, kvůli kterým se iPhone nechce nabíjet, se můžete pokusit zařízení restartovat. Někdy se systém iOS zablokuje kvůli nedostatečné odezvě na nabíjecí kabel. Restartování iPhonu by měl tento problém vyřešit. Pokud nebude ani tento pokus uspěšný, nezbývá nic jiného, než navštívit servisní středisko Apple nebo jiné důvěryhodné místo, kde se opravám iPhonů věnují. Možná bude nutné poškozenou zásuvku vyměnit.

Baterie iPhonu se nenabíjí nad 80%

Kvůli technologiím, které se starají o zabezpečení zařízení, může být baterie iPhonu, která se během nabíjení příliš zahřeje při 80 % pozastavena. Proces nabíjení bude obnovený až po ochlazení nabíječky. Výrobce doporučuje nabíjení iPhonu v prostředí s optimální teplotou. Pokud máte tu možnost, přesuňte telefon na chladnější místo, daleko od radiátoru nebo slunečního světla.

Nabíječky pro mobilní telefony

Petr Koudelka
Petr Koudelka

Milovník nových technologií, léta fascinován mobilními zařízeními. Vášnivý fanoušek gadgetů a tester GSM příslušenství. Nedávno - recenzent elektronických zařízení a redaktor. Ve volném čase se věnuje drátenictví a hraje na konzole. Na blogu etuo píše o problémech, se kterými se dennodenně setkávají uživatelé chytrých telefonů.

Hodnocení: 4.70 / 5.0 (11)
Tvůj názor
Zvolte jednu možnost z výše uvedených prosím.