Co dělat, když se Bluetooth sluchátka sekají?

Znáte to, chcete si poslechnout svou oblíbenou píseň, ale místo plynulého přehrávání se skladba v jednom kuse seká. Na vině mohou být sluchátka Bluetooth. Jejich používání je velmi pohodlné, ale zároveň nemusí fungovat vždy správně. Společně se podíváme na několik typických případů a povíme si, jak jim předejít.

Jednoduchá pravidla, jak se vyhnout problémům se sluchátky Bluetooth:

1. Pokud máte smartphone spárovaný s Bluetooth sluchátky, ujistěte se, že nestojíte v blízkosti routeru, počítače, mikrovlnné trouby, lednice nebo jiného zařízení, které vysílá rádiové vlny. Jestli ano, zkuste někam poodejít. Zařízení s Bluetooth nemusí pod vlivem vln z jiného přístroje fungovat správně.

router

2. Máte svůj telefon, odkud posloucháte hudbu, v kapse kalhot, košile nebo v batohu? Potom může docházet ke vzájemnému ovlivňování a rušení příjmu Bluetooth vaším tělem. Uvidíte, zda se signál zlepší, když smartphone přendáte na jiné místo.

smartphone v kapse

3. Problém může nastat i v případě, že jsou v blízkosti vašeho telefonu další zařízení se zapnutým Bluetooth. Signál, který putuje do vašich sluchátek, jimi může být ovlivněný. Zkuste na těchto jiných zařízeních funkci Bluetooth deaktivovat, třeba se tím vše vyřeší.

telefony

4. Další možnost může představovat přílišná vzdálenost od telefonu. Pokud je váš telefon daleko od sluchátek, například v jiné místnosti, signál může být příliš slabý a hudba se může sekat. Zkuste přesunout zařízení s Bluetooth co nejblíže ke sluchátkům, třeba to pomůže.

5. Na vině může být i vaše pouzdro. Pokud máte telefon umístěný v určitém typu obalu, například v hliníkovém nebo tzv. bumper pouzdru, může toto pouzdro bránit spojení Bluetooth se sluchátky a způsobit přerušované přehrávání hudby. Zkuste telefon z pouzdra vyjmout a zjistit, zda sluchátka začnou fungovat správně.

bumper puzdro

6. Možnost rušení se zvyšuje i při přehrávání hudby přes internet. Namísto skladeb ze streamu si zkuste hudbu stáhnout.

7. Pokud máte funkci Bluetooth zapnutou spolu se spoustou jiných aplikací, může působit systémové načítání a přerušování zvuku. Vyzkoušejte, co se stane, když zavřete aplikace, které nejsou k přehrávání písní potřeba.

aplikace

Sluchátka k mobilu Ověřit to

Petr Koudelka
Petr Koudelka

Milovník nových technologií, léta fascinován mobilními zařízeními. Vášnivý fanoušek gadgetů a tester GSM příslušenství. Nedávno - recenzent elektronických zařízení a redaktor. Ve volném čase se věnuje drátenictví a hraje na konzole. Na blogu etuo píše o problémech, se kterými se dennodenně setkávají uživatelé chytrých telefonů.

Zvolte jednu možnost z výše uvedených prosím.