Co dělat, když překlad stránek v telefonu nefunguje?

Aplikace Google Chrome, která je dostupná v chytrých telefonech, běžně umožňuje překládat cizojazyčné webové stránky do češtiny. Velkou výhodu to přináší například při procházení webu, pokud informace, které hledáte, nejsou k dispozici na webových stránkách v českém jazyce. Občas se však může přihodit, že překlad stránek v telefonu přestane fungovat. Jak tuto funkci obnovit?

Jak obnovit překlad stránek ve smartphonu

1. Co dělat, když překlad stránek v telefonu nefunguje?

Pokud chcete ve svém telefonu zapnout funkci překladu stránek, jako první spusťte aplikaci Chrome a v ní otevřete libovolnou cizojazyčnou stránku. Pokud se okno s návrhem překladu stránky nezobrazí automaticky, klikněte na tři svislé tečky v pravém horním rohu displeje. Najdete je v prohlížeči Chrome hned vedle řádku pro webové adresy. Z rolovacího seznamu vyberte možnost „Přeložit...”. Ve spodní části obrazovky by se pak mělo objevit vodorovné okno s možnostmi překladu stránky. Chytrý telefon automaticky rozpozná text webových stránek a nabídne jejich překlad do češtiny. Potom už stačí pouze kliknout na slovo „česky“ a celá stránka se přeloží do vašeho mateřského jazyka.

Vedle okna, které slouží k přeložení obsahu webových stránek do češtiny, opět najdete tři svislé tečky, jako vedle pole pro zadávání adresy. Když na ně kliknete, umožní vám to zvolit si předvolbu pro budoucí překlad cizojazyčných stránek. Můžete si vybrat, zda chcete pokaždé překládat stránky, které jsou v dané cizí řeči, anebo zda tyto stránky nepřekládat. Pokud chcete, aby překlad stránek v telefonu fungoval za všech okolností, zvolte první možnost.

Jak překládat stránky v iPhonu

2. Co dělat, když překlad stránek v telefonu nefunguje?

O překlad cizojazyčných webových stránek do češtiny se ve vašem iPhonu mimo jiné stará funkce Bing Translator prohlížeče Safari. Pokud ji chcete aktivovat, stáhněte si aplikaci Bing Search z App Store. Po její instalaci spusťte aplikaci Safari a otevřete libovolný cizojazyčný web. V horní liště prohlížeče klikněte na ikonu sdílení. Objevit by se mělo nové okno s různými možnostmi, včetně tří vodorovných teček s popiskem „Více“, na které je třeba kliknout. V rolovacím seznamu zvolte možnost Překladač Bing a změnu potvrďte pomocí volby „Hotovo“. Na panelu sdílení by se měla objevit ikona překladače Bing. Můžete ho použít pokaždé, když zabrousíte na cizojazyčné webové stránky, které chcete přeložit do češtiny.

Jako majitel iPhonu můžete používat také aplikaci iTranslate, která je dostupná v App Store. Kromě překladu cizojazyčných webových stránek do češtiny umožňuje překládat jakýkoli text nebo hlasový záznam do některého ze sta různých jazyků.

pouzdra na mobil ověřit to!

Petr Koudelka
Petr Koudelka

Milovník nových technologií, léta fascinován mobilními zařízeními. Vášnivý fanoušek gadgetů a tester GSM příslušenství. Nedávno - recenzent elektronických zařízení a redaktor. Ve volném čase se věnuje drátenictví a hraje na konzole. Na blogu etuo píše o problémech, se kterými se dennodenně setkávají uživatelé chytrých telefonů.

Zvolte jednu možnost z výše uvedených prosím.