Co dělat, když Bluetooth v telefonu nerozpoznává zařízení?

Připojení přes Bluetooth se v první řadě používá pro bezdrátové spárování telefonu s jinými zařízeními. Při tomto propojování se však mohou vyskytnout potíže. Jedním z nejčastějších případů je, že funkce Bluetooth v telefonu jiné zařízení nerozpozná. Jde to vůbec nějak napravit?

Zkontrolujte fungování Bluetooth na jiných zařízeních

1. Co dělat, když Bluetooth v telefonu nerozpoznává zařízení?

Ze všeho nejdřív si ověřte, zda váš smartphone nedetekuje vůbec žádná zařízení nebo pouze jedno konkrétní. Pokud nevidí žádná elektronická zařízení, nejspíš bude na vině vysílač Bluetooth ve vašem smartphonu. Jestliže telefon nerozpoznává jedno konkrétní zařízení, příčina bude nejspíš v technologických odlišnostech obou zařízení. K této situaci obvykle dochází, když jedno zařízení pracuje s nejnovější technologií, zatímco druhé je staršího data výroby, a tudíž má technologický standard o poznání nižší. Nefungující vysílač postaršího zařízení může být v tomto případě přímo zodpovědný za to, že zařízení není přes Bluetooth v telefonu rozpoznáno.

Zkontrolujte přístroj, se kterým chcete telefon spárovat

Pokud chcete připojit telefon přes Bluetooth k jinému zařízení, musí být obě tato zařízení v první řadě zapnutá. Některá zařízení disponují režimem úspory energie, při kterém je funkce Bluetooth dočasně vypnuta. Ověřte si proto, zda je zařízení, se kterým chcete svůj smartphone spárovat, připravené k připojení. Teprve potom se totiž může stát „viditelným“ pro jiné přístroje. Například některé soupravy hands-free vyžadují aktivaci režimu párování přes speciální přístupový kód, který zabraňuje tomu, aby se k nim připojila jiná, nevyžádaná zařízení. Jejich výrobci obvykle poskytují podrobné návody pro spárování toho kterého zařízení s chytrým telefonem.

Ověřte si vzdálenost mezi zařízeními

2. Co dělat, když Bluetooth v telefonu nerozpoznává zařízení?

Někdy je příčina neviditelnosti zařízení pro Bluetooth velmi prostá: přístroje prostě leží příliš daleko od sebe. Pokud se této banální chybě chcete vyhnout, věnujte pozornost informacím o rozsahu komunikace, kterou poskytuje výrobce. Za přerušením signálu Bluetooth mohou stát také příliš tlusté zdi v bytě či domě nebo dokonce příliš silné pouzdro smartphonu. Obvykle bývá maximální dosah Bluetooth až 10 m. Pokud máte s rozpoznáváním zařízení potíže, nejlepší bude nejprve umístit obě zařízení co nejblíže k sobě.

Bluetooth v telefonu restartujte

Může se stát, že se Bluetooth v telefonu prostě zasekne. V tomto případě je vhodné tuto funkci restartovat. Jakmile Bluetooth restartujete, dopřejte telefonu několik vteřin na kalibraci a vyhledání zařízení, se kterým ho chcete spárovat. Doporučujeme přitom na chvilku nepoužívat ani žádné jiné funkce či aplikace a dopřát telefonu čas na optimalizaci.

Zakažte NFC

NFC je sice velmi užitečná funkce, díky které můžete například provádět bezkontaktní platby, někdy však může narušovat správné fungování Bluetooth. To je důvod, proč je lepší mít aktivované buď NFC anebo Bluetooth a nikoli obě funkce naráz. Často se totiž stane, že v okamžiku, kdy vypnete NFC, váš smartphone rozpozná zařízení, která dosud neviděl.

Handsfree sady ověřit to!

Petr Koudelka
Petr Koudelka

Milovník nových technologií, léta fascinován mobilními zařízeními. Vášnivý fanoušek gadgetů a tester GSM příslušenství. Nedávno - recenzent elektronických zařízení a redaktor. Ve volném čase se věnuje drátenictví a hraje na konzole. Na blogu etuo píše o problémech, se kterými se dennodenně setkávají uživatelé chytrých telefonů.

Hodnocení: 4.50 / 5.0 (10)
Tvůj názor
Zvolte jednu možnost z výše uvedených prosím.