Co dělat, když během telefonního hovoru neslyšíte volajícího?

Navzodry všem možným aplikacím zůstává telefonování základní funkcí vašeho smartphonu. Pokud se stane, že při hovoru na druhé straně nic neslyšíte, je to zásadní problém. Znamená to, že došlo k selhání vašeho telefonu? Ne nezbytně. Nejprve je dobré ověřit si některé další možné příčiny.

Zkontrolujte možné příčiny

1. Co dělat, když během telefonního hovoru neslyšíte volajícího?

Ve snaze zjistit, proč nemůžete slyšet osobu na druhém konci sluchátka by měly být vyloučeny nejvíce zjevné možné příčiny. V první řadě byste se měli ujistit, že váš telefon není fyzicky poškozený a že problém není ani u poskytovatele telekomunikačních služeb. Pokud je na vině chyba u operátora, ověřte to provedením hovoru z jiného telefonu, který používá stejnou síť.

Podívejte se na ovládání hlasitosti

Nejčastějším důvodem proč volajícího během hovoru neslyšíte a který nesouvisí s poškozením smartphonu, je jednoduše přílišné snížení hlasitosti. Může se stát, že telefon omylem ztišíte, takže v reproduktoru bude sotva co slyšet. Proto vždy, když během hovoru druhou osobu neslyšíte, zkuste napřed použít klávesu pro zvýšení hlasitosti, kterou obvykle najdeteje na obvodu smartphonu.

Ujistěte se také, že telefon není připojený k bezdrátovému reproduktoru nebo sluchátkům. Pokud je smartphone právě připojený k bezdrátovému reproduktoru nebo sluchátkům, které momentálně nepoužíváte, nebude možné druhou osobu prostřednictvím reproduktoru slyšet. V takovém případě byste měl spojení mezi zařízeními přerušit. Nejjednodušší je to prostým vypnutím funkce Bluetooth.

Zkontrolujte, zda není telefon v režimu sluchátek

2. Co dělat, když během telefonního hovoru neslyšíte volajícího?

I když k telefonu nejsou sluchátka právě připojena, smartphone může nesprávně tvrdit, že tomu tak je. Telefon se v takovém případě nachází v režimu sluchátek, při kterém je jeho reproduktor vypnutý. Na vině může být například ucpání nebo poškození konektoru pro sluchátka, proto byste jej měli opatrně vyčistit nebo nechat opravit.

Zkuste restartovat telefon

3. Co dělat, když během telefonního hovoru neslyšíte volajícího?

Někdy může být nekvalitní zvuk během hovoru způsobený chybou v operačním systému smartphonu. Proto se vždy vyplatí restartovat telefon a aktualizovat software na nejnovější verzi.

Vyzkoušejte reproduktor telefonu

4. Co dělat, když během telefonního hovoru neslyšíte volajícího?

Nejzávažnějším důvodem proč volajícího během hovoru neslyšíte, je nesprávná funkce reproduktoru v telefonu. Jestli ji chcete vyloučit nebo potvrdit, je nejlepší použít reproduktor k jinému účelu, například k poslechu hudby. Pokud z reproduktoru ani tak nejde žádný zvuk, bude pravděpodobně částečně nebo celkově poškozený. V takovém případě bude nutné navštívit autorizované středisko a obrátit se na odborníka, který určí konkrétní příčinu. Může se ukázat, že reproduktor zakrývá nesprávně zvolené ochranné pouzdro nebo příliš velká vrstva špíny. V tomto případě je problém možné velmi jednoduše odstranit.

Pouzdra na mobil ověřit to!

Petr Koudelka
Petr Koudelka

Milovník nových technologií, léta fascinován mobilními zařízeními. Vášnivý fanoušek gadgetů a tester GSM příslušenství. Nedávno - recenzent elektronických zařízení a redaktor. Ve volném čase se věnuje drátenictví a hraje na konzole. Na blogu etuo píše o problémech, se kterými se dennodenně setkávají uživatelé chytrých telefonů.

Zvolte jednu možnost z výše uvedených prosím.