Apple iPhone 8 a Apple iPhone 8 Plus - srovnání

Novinky od firmy Apple v podobě iPhone 8 se poprvé představily na podzim roku 2017. Čím vším nás slavné nakousnuté jablko překvapilo tentokrát? V čem se od sebe iPhone 8 a iPhone 8 Plus liší? Přečtěte si následující detailní srovnání těchto dvou iPhonů i náš konečný verdikt. Vyplatí se do tohoto telefonu investovat?

V čem jsou telefony Apple iPhone 8 a Apple iPhone 8 Plus shodné

Oba modely shodně Apple vybavilo displejem Retina HD. Novinkou je technologie True Tone, kterou mohou fanoušci moderních technologií znát už z iPadu Pro. Shodná je stejně tak i interní paměť obou telefonů. Zájemci si mohou vybrat mezi verzí s 64 GB a 256 GB.

„Pluskovou“ verzi od jeho sourozence poznáte už na první pohled, a to díky zvětšenému tělu. Zejména skleněná záda přístroje tak neuniknou pozornosti. Celková hmotnost přístroje dosahuje 202 g ve srovnání s 148 g verze iPhone 8.

Odlišnosti iPhone 8 a iPhone 8 Plus

Odlišnosti iPhone 8 a iPhone 8 Plus

• Díky tomu se iPhone 8 může chlubit displejem o velikosti hned 5,5" a rozlišením FHD. Jeho menší „kolega“ má naproti tomu displej o rozměrech 4,7". V tomto případě se dostalo nevyhnutelně také na kapacitně větší baterii, kdy můžeme čekat rovnou 2 675 mAh, zatímco iPhone 8 se může chlubit baterií s kapacitou 1 821 mAh.

• V porovnání s předchozími telefony iPhone 7 jsou baterie menší, ale výdrž je shodná. Obě varianty shodně podporují možnost rychlého nabíjení a odpovídají bezdrátovému standardu nabíjení Qi, jehož princip je založen na elektromagnetické indukci.

• Fanoušky propracovaných snímků potěší přítomnost širokoúhlého fotoaparátu s rozlišením 12 Mpx. iPhone 8 Plus má k dispozici dokonce teleobjektiv s 2× optickým zoomem a 10× digitálním zoomem. Přední fotoaparát se v obou případech neliší, jedná se o 7 Mpx FaceTime HD fotoaparát se clonou f/2.2. Pokud budete chtít natáčet video, potěší možnost 4K rozlišení.

• Co se týče barevného provedení těchto telefonů, dozajista potěšíme jak pány, tak i dámy. Na výběr totiž máte hned čtyři barvy - černou, bílou, zlatou a červenou. Samozřejmě ale můžete svůj telefon zahalit do praktického ochranného obalu, ve kterém na barvě příliš nesejde.

Závěrečný verdikt

Apple tentokrát své pověsti technologického inovátora příliš nedostál. Osmičkové verze jablečných telefonů se z hlediska novinek drží v zásadě při zemi. Od iPhone 6 toho Apple mnoho nového neukázal, což se podepsalo hlavně na designovém zpracování. Apple se tak zcela evidentně posouvá do pozice značky, která si je vědoma své síly. Osmičkové telefony zaujmou pravděpodobně zaryté fanoušky, kteří jsou na uzavřenou „jablečnou“ koncepci zvyklí.

Vyplatí se tedy do těchto telefonů investovat? V nabídce společnosti Apple dozajista najdete zajímavější a povedenější kousky než je iPhone 8. Do něj se vyplatí investovat pouze v případě, že jste se na něj skutečně dlouho těšili a žádný jiný ve své kapse nechcete.

Obaly pro mobil Apple iPhone 8Obaly pro mobil Apple iPhone 8 Plus

Petr Koudelka
Petr Koudelka

Milovník nových technologií, léta fascinován mobilními zařízeními. Vášnivý fanoušek gadgetů a tester GSM příslušenství. Nedávno - recenzent elektronických zařízení a redaktor. Ve volném čase se věnuje drátenictví a hraje na konzole. Na blogu etuo píše o problémech, se kterými se dennodenně setkávají uživatelé chytrých telefonů.

Zvolte jednu možnost z výše uvedených prosím.